hirdetés
2024. április. 30., kedd - Katalin, Kitti.

Gyógyítás mint üzleti modell

A Goldman Sachs feltette a kérdést: fenntartható üzleti modell-e az emberek meggyógyítása? – írja a CNBC nyomán a 444.hu.

A Genom-forradalom című, április 10-ei jelentés egyik elemzői kérdése így hangzott: vajon a betegek meggyógyítása lehet-e egy fenntartható üzleti modell.

Mint az elemzésben szerepel, a jelenleg formálódó technológiák legvonzóbb aspektusa, hogy egyetlen génterápiás beavatkozással kezeljenek betegségeket, ugyanakkor ezek a kezelések nagyon más eredményt jósolnak az ismétlődő bevételek esetén, mint a krónikus terápiáknál. Salveen Richter ezután arra tért ki, hogy míg ez az irány óriási értéket jelenthet a páciensek és a társadalom számára, viszont kihívást jelenthet a géngyógyászati fejlesztők számára, akik fenn akarják tartani a cash flowjukat. 

Richter elemzésében idézte is a hepatitis C-re létező terápiás módot, a Gilead Sciences technológiáját, amely jelenleg 90 százalékos hatékonysággal gyógyít. És míg a vállalat 2015-ben 12,5 milliárd dolláros bevételre tett szerint, az elmúlt években folyamatosan zuhantak a bevételeik. A Goldman előrejelzése szerint idén már kevesebb mint négymilliárd dollár lesz. A GILD példája azt mutatta meg, hogy a hepatitis-C kezelése terén elért sikeresség miatt láthatóan csökkent a potenciális páciensek köre, ráadásul mivel egy fertőző betegségről van szó, így csökkent azoknak a száma is, akik újonnan fertőződtek meg. Az olyan betegségeknél, ahol az újonnan érintett páciensek száma stabil, például a rák esetében, a kezelési potenciál kisebb kockázatot jelent a franchise fenntarthatóságára, tette még hozzá az elemzés.

Az elemzés javaslatokat is tett, hogy a biotechnológiával foglalkozó vállalatok hogyan keveredhetnek ki ebből a problémából, amelyeket a 444.hu közöl.

(forrás: 444.hu)
hirdetés

Könyveink