hirdetés
2024. március. 19., kedd - József, Bánk.

A közelmúltban kialakult egy érdemi telemedicina-módszertani tudásbázis és elindult egy „telemedicina módszertani központ” megvalósíthatósági vizsgálata is.

A Magyar Orvosi Kamara 25 pontban leírta, mi a probléma az új ügyeleti rendszerrel, és el is küldte a Belügyminisztériumnak, írja a Népszava.

Keczéry Attila, a MOK titkára a Népszavát arról tájékoztatta, március 1-től mégsem kell egységesen alkalmazni az időpontfoglaló rendszert.

Két hete elindult az új háziorvosi időpontfoglalási rendszer, de a szakrendelők túlnyomó többsége elérhetetlen, derül ki az nlc. összeállításából.

Az rtl.hu szerint a jövőben a betegek helyett nekik kell időpontot foglalniuk a beutalóköteles vizsgálatokra, ha a páciens személyesen is megjelenik a rendelőben.

Az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy jól működik az új ügyeleti rendszer Pest vármegyében is, közölte az Országos Mentőszolgálat (OMSZ).

Az 5 fizetési kategórián belül a dolgozót alap vagy kiemelt kategóriába kell besorolni. Az alapellátásban továbbra is szabad bérmegállapodás van.

A Hang szerint tömegesen hagyják el a pályát a háziorvosok.

Olyan nincs, hogy béremelés nélkül maradjon szakdolgozó – közölte Takács Péter a kórházszövetségi fórumon a jövő hónapban esedékes szakdolgozói béremeléssel kapcsolatban.

Eszközbeszerzésről, alapellátási ügyeletről, járványokról, az energiaitalok hatásairól valamint egy új edukációs programról is szó esett a Házi Gyermekorvosok Egyesületének (HGYE) keddi háttérbeszélgetésén.

A mentőszolgálat által szervezett ügyeleti rendszerrel párhuzamosan fog működni Budaörsön egy 0-24-ben elérhető ellátás, írja a 24.

Egy pomázi háziorvos kiterjesztett rendelkezésre állási időt biztosítana, ám igy a lakosság pénzért vehetné igénybe a szolgáltatást, közli az ATV.

Egy fővárosi kórház ápolónője szerint február 1-je óta Pest megyében sokan inkább a sürgősségi osztályokra mennek, ha baj van, közli az RTL.

hirdetés
hirdetés

Könyveink