Pécs-Bécs újabb, fontos eredményt ért el a koronavírus elleni gyógyszerek fejlesztésében! Megkezdődtek a klinikai vizsgálatok!
Hazánkban jelenleg ötféle COVID-vakcinával zajlik a lakosság oltása, közülük 3 oltóanyagra (Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca) összeurópai szinten az Európai Gyógyszerügynökség, kettőre (Gam-COVID-Vac [Sputnik V], Sinopharm) a magyar gyógyszerhatóság, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) adott forgalomba hozatali engedélyt.
A My Life Story elnevezésű program abban segít majd a betegeknek és róluk gondoskodóknak, hogy egy helyen összegyűjtve tudják felidézni múltbéli kellemes emlékeiket.
Az eddigi legjobb összefoglaló anyag jött ki a Lancet tudományos lapban a vakcinákat érintő legfőbb adatokról: gyártástól a támogatásokon át a szállítási hőmérsékletig, és még sok egyéb.
Jogsegélyszolgálatunkat hetek óta elárasztják a koronavírus-védőoltással kapcsolatos kérdések, ami nem csoda, hiszen a kormány átláthatatlanul és ellentmondásosan kommunikál. Részletes jogi álláspontot dolgoztunk ki.
Mindig is vonzott a nehéz helyzetekben való kommunikáció, ezért is választottam annak idején szakdolgozati témámnak az orvosi hibák kommunikációs kérdéseit.
Amikor a demenciával élő személy élete vége felé jár, a szeretteinek sok döntést meg kell hozniuk.
Megjelentek a Lancet tudományos folyóratban az orosz Sputnik V vakcina klinikai hármas vizsgálati eredményei.
Több különböző országban lezajlott kutatás egybecsengő eredményei szerint a koronavírus-fertőzés szempontjából nem mindegy, hogy milyen a vércsoportunk.
Már 25 kórházi oltóponton zajlik az egészségügyi dolgozók beoltása. Az oltópontokon közvetlenül is be tudnak jelentkezni az egészségügyi dolgozók a koronavírus elleni védőoltásra.