hirdetés
2024. november. 23., szombat - Kelemen, Klementina.
hirdetés
hirdetés

Komplementer medicina tanszék Pécsett?

Elsőként hozhat létre Magyarországon nem konvencionális orvoslással foglalkozó egyetemi tanszéket a Pécsi Tudományegyetem (PTE) novembertől - közölte Huszár András, a PTE-n belül a tanszéknek helyet biztosító igazságügyi orvostani intézet igazgatója.

A javaslat már élvezi az orvosi kari és az igazgatói tanács támogatását, s ha jövő heti ülésén a szenátus is jóváhagyja azt, a tanszék november elsején már megkezdheti munkáját Hegyi Gabriella belgyógyász, foglalkozási-egészségügyi szakorvos vezetésével.
Huszár András elmondta: az úgynevezett "komplementer medicina", azaz kiegészítő orvoslás intézeti tanszék feladata, hogy az Európai Unió keretprogramja szellemében kidolgozza az MTA által tudományosan megalapozottnak nyilvánított hagyományos kínai orvoslás, a neurálterápia és a természetgyógyászat manuálterápiás részének egységes szakmai irányelveit.
Hozzátette, cél az is, hogy biztosítsák e nem konvencionális orvoslás protokolljait, szakmai felügyeletét, minőségi kontrollját, továbbá a fejlesztési és monitoring tevékenységet, graduális és posztgraduális tananyagok kidolgozását, tanfolyamok, továbbképzések szervezését. Később vizsgálnák a kínai és egyéb gyógymódokat is, beleértve a különböző gyógynövények hatóanyagainak azonosítását. Az oktató- és kutatómunkában kínai orvosok is részt vesznek.
Az intézetigazgató magyarázata szerint a tanszék felállítását indokolja, hogy a komplementer medicinát gyakorló szakemberek száma folyamatosan nő, a természetes gyógymódokat egyre nagyobb mértékben igénylő laikus lakosság azonban nem tud különbséget tenni a minősített egészségügyi szolgáltatás, és a sarlatánság, kuruzslás, vagy csak csalás kategóriába tartozó tevékenységek között.

MTI

cimkék

Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
hirdetés