hirdetés
2025. január. 01., szerda - ÚJÉV, Fruzsina.

VR Health Champions néven 7,8 millió eurós program indult, hogy felgyorsítsa a virtuális (VR) és kiterjesztett valóság (AR) technológiák bevezetését az egészségügyi ellátásban Európa-szerte. A program keretében 8 uniós tagállamból 18 partner – köztük a magyar Syreon Kutatóintézet – tömörül 9 regionális ökoszisztémába, hogy célzott támogatást nyújtson öt kiválasztott kkv-nak.

A személyes eszközök folyamatos használata miatt az orvosok mobilján tárolt vagy azon kezelt betegadatok is jelentős kockázatnak vannak kitéve.

Új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvény, amelynek új keretrendszerét a napokban fogadta el a parlament.

A fejlesztés új távlatokat nyit az agyműködés kutatásában és a látást helyreállító agy-számítógép interfészek fejlesztésében.

Az elmúlt három hónapban több mint kétmillió elektronikus orvosi igazolás érkezett a KRÉTA felületen keresztül a tanintézményekbe.

hirdetés

Új funkciókkal bővült és frissült a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP.

Az évtized végére az USA-ban 20 milliárd dolláros egészségügyi többletköltséget okoz majd az adatközpontok áramellátásával összefüggő légszennyezés, közli a Bitport.

A mesterséges intelligencia Halálórája nem hazudik, nagyon jól meg tudja becsülni, meddig élünk, de hasznos életmódbeli tanácsokat is ad, hogy meghosszabbíthassuk életünket, írja az Index.

A kórházi informatikai rendszerek egységesítése miatt az orvosoktól a nővérekig mindenkit meg kell tanítani egy új felület használatára, írja az Economx.

Az applikáció fizetős funkciókat is kínál: segít jobb szokások kialakításában, és visszaszámlálót is mutat a várható élettartam végéig, írja a hvg.hu.

A NanoGripper négy rugalmas ujjának mindegyike három ízülettel van ellátva, ami lehetővé teszi a kórokozók megragadását, írja a Portfolio.

Használhatóak-e az érezelemfelismerő rendszerek munkahelyi környezetben? Dönthet az MI előléptetésről és felmondásról?

A Covid óta 30 százalékkal többen használnak digitális egészségügyi megoldásokat – hangzott el a Semmelweis Egyetem „E-orvosok és e-páciensek Magyarországon” projektzáró konferenciáján, amiről az Index tudósít.

hirdetés