2024. december. 24., kedd - Ádám, Éva.
hirdetés
hirdetés

Intézményeket, fiatal orvosokat, szakdolgozókat ismertek el

47. Medicina Fórum Konferencia és VIII. Miniszteri - Államtitkári Csúcstalálkozó alkalmából átadták az idei Medicina díjakat.

A zsűri értékelése alapján a B. Braun – Medicina szakmai különdíjat idén a Szent Damján Görögkatolikus Kórház érdemelte ki, magas színvonalú munkájának elismeréseként.

A kisvárdai intézmény három éve egyházi fenntartású, az alapszakmákat megbízhatóan végzi, 24 órában működik a Sürgősségi Osztály, az intézmény stroke- és a traumaközpont.  A város és a járás betegeinek ellátása mellett a zempléni térségből is fogad pácienseket, jelentős számbanlát el ukrajnai beteg és sérült menekülteket. Nagy hangsúlyt fektetneka prevenciós tevékenységekre, aktív szerepet vállalnak az egészségügyiránt érdeklődők szakképzésében. A kórház néhány év alatt magas szakmai színvonalú, holisztikus szemléletű egyházi intézménnyé vált.

A HARTMANN-RICO Hungária Kft. – a Medicina Konferencia kiemelt szakmai támogatója – öt éve alapított szakmai különdíjat, amelyhez 1 millió forint értékű jutalom tartozik. A HARTMANN-Medicina szakmai különdíjat az idén a zsűri a Semmelweis Egyetem Rehabilitációs Klinikának ítélte oda.

Az intézet a színvonalas betegellátás érdekében nagy hangsúlyt fektet az intézményi képzésben résztvevők szakmai fejlődésének és tudományos munkájának elősegítésére. Országos és nemzetközi szintű képzést biztosítanak az ott tanuló hallgatók számára. Az ország legjobban felszerelt rehabilitációs intézménye, széles spektrumban biztosítják a betegek testi-lelki rehabilitálását. A krónikus sebkezelést modern szemlélettel végzik. Szakmai és emberi hozzáállásuk példaértékű.

A HARTMANN-RICO - Medicina szakmai különdíjat idén megkapta a Semmelweis Egyetem Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinika is. A díjhoz 1 millió forint értékű jutalom tartozik.

A klinika a betegellátás mellett az oktatás, a kutatás terén is eredményes. Tudományos üléseik, szakmai rendezvényeik a graduális és postgraduális képzés fontos részét képezik. Az intézmény 2023-ban az Európai Emésztőszervi Endoszkópos Társaság akkreditált oktató centrumává vált. Az országban elsőként náluk indult akkreditált képzés sztómaterápiás ápolók, nővérek számára. A kézhigiénés compliance érdekében nagy hangsúlyt fektetnek a dolgozók oktatására, csökkentve a fertőzések kockázatát, segítve a betegbiztonságot.

A díjazottak, a támogatók és a zsűri (Fotó: Magyar Kórházszövetség)
A díjazottak, a támogatók és a zsűri (Fotó: Magyar Kórházszövetség)

A Medicina évkönyv kiemelt támogatója, a SANOFI-Aventis Zrt. 12 éve alapított különdíjat a Kiváló Rezidens kategóriában. Az 1 millió forint értékű különdíjatkét fiatal szakorvos jelölt megosztva kapta. A zsűri értékelése alapján a Kiváló rezidens 2024 díjat idén dr. Simon Judit kapta.

Simon Judit a Semmelweis Egyetem Orvosi Képalkotó Klinika radiológus rezidense. Egyetemi évei alatt demonstrátori munkát, diákköri tevékenységet végzett, kari és országos TDK-konferencián I. helyezést ért el. Az egyetem Kiváló Diákköröse díjat is elnyerte. A Budapesti Orvostanhallgatók Egyesületébenprevenciós előadásokat tartott. A seregélyesi gyermektáborban onkológiai betegséggel küzdő gyermekekegészségügyi felügyeletét látta el. 2023-ban védte meg PhD-értekezését. Egy évet töltött a Harvard Egyetemhez tartozó Massachusetts General Hospitalban. Publikációinak összesített impactfactora 211.

A zsűri értékelése alapján a Kiváló rezidens 2024 díjat idén dr. Unger Vivien, a Veszprém Vármegyei Csolnoky Ferenc Kórház rezidense is átvehette.

Unger Vivien csecsemő-gyermek gyógyász rezidens. Egyetemi évei alatt kutatómunkát végzett.  Thaiföldön, Finnországban és Portugáliában járt szakmai gyakorlaton. Számos Teddy Maci programon is részt vett. A SCOPE tagozaton belül dohányzás-, dohánytermék-prevenciós oktatást tartott. 2023 májusától a veszprémi Csecsemő-gyermek gyógyászati Centrum 29 éve működő Emberkék Alapítványának a vezetője. A városi óvodákban, bölcsődékben a szakdolgozók számára alapszintű reanimációs képzésben oktatóként vett részt. Publikációinak összesített impactfactora 10,6.

A Medicina évkönyv támogatója, a MEDITOP Gyógyszeripari Kft.hat évealapított különdíjat a kiváló fiatal gyógyszerész kategóriában. A zsűri értékelése alapján az 1 millió forint értékű különdíjatkét fiatal gyógyszerész megosztva kapta. A zsűri értékelése alapján a Kiváló Fiatal Gyógyszerész 2024 díjat dr. Sipos Bence nyerte el.

Sipos Bence a SZTE Gyógyszertudományok Doktori Iskola hallgatójaként 2023-ban szerzett PhD-fokozatot. Publikációs aktivitása kiemelkedő, 26 közleményéből 13 nemzetközi folyóiratban megjelent eredeti tudományos eredményeket bemutató közlemény első szerzője. Eredményeit 13 nemzetközi és 27 hazai konferencián is bemutatta. Számos díjat nyert, köztük a Kiváló gyógyszerész PhD-hallgatóknak kiírt Medicina pályázatot 2022-ben. Az egyetem tanársegédje. Gyakorlatvezetőként 15 hallgató szakdolgozatvezetését végezte/végzi, két TDK-hallgatója ért el helyezést az egyetemi konferencián.

A zsűri értékelése alapján a Kiváló Gyógyszerész PhD-hallgató 2024 díjat idén dr. Péterfi Orsolya, a Budapesti Műszaki Egyetem Oláh György Doktori Iskola PhD-hallgatója is megkapta.

Péterfi Orsolya a Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetemen szerzett gyógyszerészdiplomát évfolyamelsőként. 2022 óta a BME Oláh György Doktori Iskola PhD-hallgatója, kutatómunkájának témája a gépi látás és spektroszkópia alkalmazása a gyógyszeripari minőségbiztosításban. Négy nemzetközi tudományos közlemény első, hét társszerzője. A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság fiatal kutatóknak szervezett Clauder Ottó Emlékversenyén díjat nyert. Gyakorlatvezetőként TDK-hallgatók és szakdolgozatosok munkáját segíti. Aktív a tudománynépszerűsítésben.

A Medicina Fórum projekt szakmai támogatója, a Magyar Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Társaság alapította a MAITT- Medicina kiváló intenzív terápiás szakápoló díjat. Az 500 ezer forint jutalommal járó díjat Ott Éva Szilvia kapta meg.

Ott Éva Szilvia a Budapesti Dr. Manninger Jenő Baleseti Központ intenzív osztályának szakápolója, az intézeti alapszintű újraélesztés oktatója. Huszonkilenc éves szakmai tapasztalata van, számos oktatási munkában aktív. Az önként vállalt munkák közül az egyik legfontosabb a korosztálytól független, civilek számára tartott alapszintű újraélesztés-oktatói munkája, amelyet a saját tulajdonú Szívből Szívért Misszióban végez. Több szakmai előadást tartott kongresszusokon. Gyermekintenzív szakkönyv társszerzője.

A MAITT- Medicina kiváló aneszteziológiai szakasszisztens díjat Silló-Pál Enikő is megkapta.

Silló-Pál Enikő, a Semmelweis Egyetem Aneszteziológiai és Perioperativ Betegellátó Intézet aneszteziológiai szakasszisztense. 37 éve dolgozik az egészségügyben, 26 esztendőt aneszteziológus szakasszisztensként. Diplomát a Széchenyi István Egyetem Egészségügyi szervező szakán szerzett. Az aneszteziológiai szakasszisztensképzésben oktatóként vesz részt.Hazai kongresszusokon tartott szakmai előadást. Az egyetem Központi Aneszteziológiai Intézetének szervezésében aktívan vett részt. 12 munkahely humánerőforrás-optimalizálását látta elközel egy évtizeden keresztül.

A MED-ECON Kft. alapította a Med-Econ-Medicina szakdolgozói különdíjat, amely 500 ezer forint pénzjutalommal jár. A díjat Deák András Sándorkapta meg, aki a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Sürgősségi Klinika és Sürgősségi Orvostani Tanszék ápolásszakmai igazgatóhelyettese. Képzettség nélkül, műtőssegédként kezdett el dolgozni több mint 20 éve a Baranya Megyei Kórházban. 2004-ben OKJ-s ápolói szakképzettséget, majd felnőtt aneszteziológiai és intenzív szakápoló végzettségetszerzett.Ezt követően elvégezte a PTE Ápoló BSc és MSc, valamint Egészségügyi Gyakorlatvezető és Klinikai vizsgálati ügyintéző képzését is. Jelenleg a Doktori Iskola PhD-hallgatója. Részt vesz kollégái oktatásában, de szakiskolában és egyetemen is oktat. Az Akut Pécs Alapítvány elnöke.

A Medicina projekt szakmai partnere, a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság Az Év Medikusa díját, amelyhez 500 ezer forint összegű jutalom tartozik, Koós Gábor nyerte el. A díjazott tanulmányai mellett kiemelkedő szakmai és közéleti munkát végez. Amesterségesintelligenciáról írt esszéjében a digitális eszközök és rendszerek használatának fontosságára fókuszált. Úgy látja, hogy a Semmelweis Medical AI Innovációs Kihívás kezdeményezés segítheti az egészségügyi szakembereketa digitális fejlődéshez való alkalmazkodásban. Bemutatta, hogy az MI- és a hackathonalapú képzési program innovatív, bár a technológiai megoldások – mint a Google AutoML – már ismertek.

Az Év Fogorvostan-hallgatója díjat Leskó Eszter Rózsa, a Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Karának 4. éves hallgatója vehette át, aki a Magyar Fogorvostanhallgatók Egyesülete tagja, részt vesz prevenciós és szűrőprogramokon, így az Egészségpart Balatonon is. Pályamunkájában a szájegészség és az általános egészség közötti szoros kapcsolatot mutatta be. Kampányában a szájhigiénia elhanyagolásának következményeit mutatta be, és azt is, hogyan előzhetők meg egyszerűen a komolyabb betegségek.

Az Év Fogorvosi PhD-hallgatója díjat a Semmelweis Egyetem Fogászati és Szájsebészeti Oktató Intézet és a MindentMent Fogászati Rendelőkhálózat támogatásával dr. Mózes Adél Eszter nyerte el. A Semmelweis Egyetem Transzlációs Medicina Központ PhD-hallgatójának pályázati anyaga kiváló, amelyet a zsűri egyöntetűen támogatott. Világosan érvelt amellett, hogy az annotáció az oktatási rendszer szerves részévé váljon, miveljelentősen hozzájárul a hallgatók mélyebb tudásához és a tananyag elsajátításának hatékonyságához, ezáltal fokozva az oktatás minőségét és a diákok tanulási élményét. Az összefoglaló gondosan felépített érvrendszert tartalmazott.

(forrás: Magyar Kórházszövetség)
hirdetés

Könyveink