hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 8
#1
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2023-09-07

A PTE Onkogenetikai Tanácsadó és Családszűrő Központjában kiszűrik és folyamatosan gondozzák is az örökletes rákszindrómával élőket. 

#2
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2021-08-18

Meghatározták a leggyakoribb magyarországi daganatos betegségekre jellemző onkogenetikai eltéréseket.

#3
Medical Online >> Rovatok >> kitekintő
2019-04-10

Életének 76. évében elhunyt Oláh Éva Professor Emerita, a gyermekgyógyászat kiemelkedő képviselője, a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának volt igazgatója.

#4
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2018-03-07

A magyar betegekre specifikus onkogenetikai eltéréseket térképezi fel egy konzorciumi kutatás, derült ki az InfoRádió riportjából.

#5
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2018-02-26

A leggyakoribb magyarországi daganatos betegségekre jellemző onkogenetikai eltérések feltérképezésére 1,46 milliárd forintot kapnak.

#6
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2017-04-20

Az állami intézmények és vállalkozások összefogásával megvalósuló innovációs projektet 3,2 milliárd forinttal támogatják, írja a Magyar Idők.

#7
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2009-07-31
Több mint száz éve sebészi gyakorlat, hogy amikor a tumort eltávolítják, a környező, akár ép nyirokcsomókat is kimetszik. Most mégis kétségek merültek fel a radikális műtétek hasznát illetően. Ha ezek megalapozottnak bizonyulnak, a daganatok kezelésénél teljesen új stratégiát kell alkalmazni.
#8
Medical Tribune II. évf.3. szám
Medical Online
2004-02-01
Február 4. – rák elleni világnap A rák elleni világnap kapcsán az onkológia aktualitásairól kérdeztük Oláh Edit professzort, az Országos Onkológiai Intézet Molekuláris Genetikai Osztályának vezetőjét, a Magyar Onkológusok Társasága 2005 végén hivatalba lépő elnökét. Egy cikkében 2002-ben azt írta, elérhető közelségbe került a rák legyőzhetősége. – Igen, az ezredforduló a nagy változások kora. Az elmúlt másfél évtizedben kialakult molekuláris onkogenetika és onkogenomika révén – a daganatos betegségek genetikai alapjainak egyre alaposabb feltárásával – fokozatosan megteremtik a feltételeket az új molekuláris diagnosztikai és terápiás megközelítések számára. Így még a rák ellen folytatott küzdelmünkben is fordulat várható. A további fejlődés azonban attól függ, milyen hatékonyan tudjuk a néha áttekinthetetlen mennyiségű új tudományos eredményt átvinni a klinikai gyakorlatba. Amíg az emberi genom megfejtése előtt évekbe telt egy új gén felfedezése, meghibásodásának észlelése, ma ez néhány hónapos munka. A génhibák észlelése tehát sokkal gyorsabbá vált, de ebből a rákdiagnosztika felgyorsulása is következik? – Igen, a daganatok genetikai alapjainak tisztázása az onkológia minden területének (diagnózis, prognózis, terápia) gyors fejlődését ígéri a jövőben. A daganatok új molekuláris genetikai markereinek azonosításával ugyanis a betegség természetére és a kórlefolyásra következtethetünk. A molekuláris genetikai és a genomikai megközelítés oda vezetett, hogy a hagyományos szövettani diagnózisok pontosíthatók, és az eddig egy szövettani csoportba sorolt daganatokon belül eltérő kórlefolyású és eltérő kezelést igénylő megbetegedések különíthetőek el. Példának egyes leukémiákat, limfómákat vagy az emlőrákot említeném, de igaz ez a megállapítás a tüdőrák és az agydaganatok egyes eseteire is. A diagnosztika tehát jelentősen gyorsul, és mindez végül elvezet a személyre szabott kezelésekhez. Ennek az elején tartunk ma.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?