Az ezredforduló környékén kifejlesztett, majd gyorsan bővülő genomikai és egyéb omikai, valamint más molekuláris biomedicinális megoldások a klinikai medicina és az egészségügy más területein is új korszakot nyitottak.
A brit National Institute of Health (NIH) megbízásából egy kutatócsoport leírta a koronavírus-fertőzést követő hosszú Covid tüneteit és jellemzőit, majd egy gépi tanulásos módszert hoztak létre, ami sok ezer elektronikus kórlap átvizsgálására alkalmas.
Nem profit-, hanem sikerorientált állami cégként alakult meg az Egészséginformatikai Szolgáltató és Fejlesztési Központ (ESZFK), hogy „jót tegyen” a közfinanszírozott szereplőknek – hangzott el egy konferencián, ám kiderült: az érintettekben meglehetősen sok a kétség.
a Nature Communicationsfolyóiratban publikált cikkben egy olyan új adatbázis létrehozásáról számoltak be, amelyben a Parkinson-kórra jellemző mintázatokat keresték.
Újabb konszenzuskonferenciát tartottak a Konszenzus az Egészségért Kör Szakértői (KEKSZ), ezúttal a népegészségügy, az ellátás-szervezés és betegirányítás került terítékre.