A gyulladásos bélbetegségekben szenvedők életminősége nagymértékben befolyásolja a betegség lefolyását, a tüneti progressziót. A tünetekhez gyakran társulnak mentális zavarok, mint a szorongás és a depresszió, melyek rontják az életminőséget, további progressziót provokálva.
Az elmúlt időszakban számos hír borzolta a háziorvosok, s rajtuk keresztül a betegeik kedélyét. A felmerülő kérdésekről a Medical Tribune dr. Kovácsy Zsombor egészségügyi szakjogász véleményét kérdezte.
Egy újabb tudományos „tény”-ről derült ki, hogy mítosz: a Science cikke bemutatja, hogyan alakult ki az a hit, miszerint az ember szaglása elcsökevényesedett. Ezzel ellentétben szaglásunk kiváló, és sokkal fontosabb, mint gondolnánk, érvel John McGann, a Rutgers Egyetem idegkutatója.
A szociális kemoszignálok alkalmazása része az emberi viselkedésnek, azonban eddig nem volt ismert, hogyan jutnak el az információközvetítő molekulák az egyik emberről a másikra, hiszen az ismeretlenek szagolgatása a legtöbb kultúrában tabu.
Mind többek életét keseríti a munkahelyi stressz, s a megkérdezettek közel harmada él át lelki erőszakot – egyebek mellett ez derül ki a Hungarostudy 2013-as kutatását bemutató kötetből.
Egy georgiai felmérésben a megkérdezett orvosok több mint fele azt válaszolta, nem javasolná a mai fiataloknak, hogy az orvosi pályát válasszák. A kedvezőtlen megítélés mögött a karrierlehetőségek állnak.
A Facebook és más közösségi oldalak forradalmasították az emberek közötti kapcsolatteremtés és -fenntartás módját. Egy friss kutatás szerint azonban a túlzott Facebook-használat károsan befolyásolhatja a romantikus kapcsolatokat.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?