Takács Péter egy hónap után bocsánatot kért (Frissítve: folytatni kellene a bocsánatkérést!)
Takács Péter egészségügyi államtitkár bocsánatot kért, amiért augusztusban leszólta a burgenlandi mentők színvonalát. Hans Peter Doskozil (SPÖ) tartományfőnök az ügy békés lezárásának tekinti a gesztust, közli az ORF nyomán a Telex.
Takács a Harcosok órája című műsorban kritizálta az osztrák tartomány mentőszolgálatát. Azt mondta, hogy a burgenlandi mentőautókban nincs GPS, nincs online mentővezérlés, és mágnestáblán követik, hogy melyik mentőgépkocsi éppen merre jár. Takács akkori kijelentése szerint uniós pénzből kell felhúzni a burgenlandi mentők színvonalát a magyaréhoz.
Doskozil még szeptember elején nyílt levelet írt Orbán Viktornak, amelyben nyilvános helyreigazítást kért a hamis és megalázó kijelentések miatt. Miután ilyen nem érkezett, egy hét múlva Robert Hergovich kormányzati koordinátor jelezte, hogy még mindig várják a bocsánatkérést.
Az ORF burgenlandi kiadása azt írta csütörtökön, hogy a kormányzói hivatal szerint most érkezett válasz a magyar belügyminisztériumtól. Ebben Takács bocsánatot kért a mentőszolgálatoktól, azt írta, hogy kijelentéseit nem elegendő információ alapján tette, közli a lap.
*
A Tisza Párt egészségügyi szakpolitikáját meghatározó Hegedűs Zsolt közösségi oldalán felidézte, hogy milyen előzmények után volt kénytelen az egészségügyi államtitkár bocsánatot kérni az osztrák mentőkkel kapcsolatos kijelentései miatt.
Vajon folytatja-e a bocsánatkérést a magyar háziorvosoktól is? Pintér Sándor miniszter mikor szólal meg?
A Magyar Orvosi Kamara etikai kollégiumának egykori elnökeként Hegedűs Zsolt etikai, szakmai okokra hivatkozva javasolta Takács Péternek, hogy bátran folytassa a bocsánatkérést Magyarországon. Szerinte az államtitkár kezdheti is a háziorvosokkal, akiket vérig sértett, amikor az Ultrahang podcastban azt mondta róluk: maradékelven választódtak ki egyetem után.
A Tisza Párt szakpolitikusa elvárná, hogy az egészségügyért is felelős Pintér Sándor kövesse meg a háziorvosokat államtitkára vállalhatatlan mondataiért, írja a 24.hu.