Egy kis elemszámú és igen rövid (mindössze 4 hetes) vizsgálatban igen jó eredmények születtek változó korban lévő nők nemi vágyának felélesztése és szexuális aggodalmaik kezelése területén.
A brit Imperial College London kutatói bizonyítottnak látják, hogy a legelterjedtebb antidepresszáns és a varázsgomba hatóanyaga, a pszilocibin egyaránt hatásos a depresszió ellen.
A gyulladásos bélbetegségekben szenvedők életminősége nagymértékben befolyásolja a betegség lefolyását, a tüneti progressziót. A tünetekhez gyakran társulnak mentális zavarok, mint a szorongás és a depresszió, melyek rontják az életminőséget, további progressziót provokálva.
Az iskolai és munkahelyi erőszak – bullying és mobbing – korunk egyik legfontosabb kutatási és klinikai kezelési területe. A statisztikák szerint az elmúlt évben minden második gyermek átélt áldozatként ilyen jellegű eseményt, és a munkahelyi zaklatás területén is hasonlóak a mutatóink.
A nőgyógyászati és urológiai osztályok is orvoshiánnyal küzdenek. A fiatal szakemberek megtartása a vezetőkön múlik – mondta lapunknak dr. Ács Nándor, a Semmelweis Egyetem II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának vezetője.
Az evolúcióbiológusok eddig sikertelenül küzdöttek a női orgazmus megmagyarázásával. Most a Yale Egyetem Rendszerbiológiai Intézete és a Cincinnati Orvosegyetem kutatói egy lépéssel közelebb jutottak.
2002 után orvosok és laikusok sokasága fordított hátat az addig pozitívan értékelt menopauzális hormonterápiának az emlőráktól és a szívinfarktustól való félelem miatt.
A közepes intenzitású, rendszeresen végzett testmozgás előnyös hatású azoknak a nőknek, akik az antidepresszívum szedése mellett szexuális diszfunkciót tapasztalnak – állítják a University of Texas kutatói.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?