Mivel hatékony gyógyszeres és pszichoterápiás módszerekkel rendelkezünk a szorongásos zavarok kezelésére, a korai felismerés és az időben megkezdett, hatékony intervenció kulcsfontosságú népegészségügyi szempontból és az érintett egyén számára is.
A pszichiátria magyarországi történetének 1963-tól napjainkig sajátos szakaszai voltak. Jelenleg a pszichiátriát az a veszély fenyegeti, hogy a többi orvosi szakág mintájára specialitássá alakul.
Egy bizonyos fajta neurotikus személyiségvonással bírók esetében alacsonyabb a mortalitás, és különösen kisebb a rák, valamint a kardiovaszkuláris betegségek miatti halálozás esélye. Mi az oka, hogy a várttal ellentétben ezeknél az embereknél a stressz nem rövidíti meg az életet? A Psychological Science cikke választ is megpróbál adni.
A praxisközösségek jövője, a háziorvosi rezidensképzés nehézségei és a demens betegek ellátása is szóba került a Családorvos Kutatók Országos Szervezetének (CSAKOSZ) XV. Kongresszusán.
A ritka pszichiátriai jelenségek tanulmányozása jó iskola minden pszichiáter számára, mert a klinikai gyakorlatban a különböző etiológiai tényezők helyes súlyozásában komoly segítséget jelent ezen jelenségek elmélyült tanulmányozása és értelmezése.
Magyarországon 1994 óta ünnepeljük a Lelki Egészség Világnapját, aminek célja a pszichiátriai problémákhoz és a pszichiátriai problémákkal élőkhöz kapcsolódó előítéletek elleni harc, valamint a lelki egészség középpontba állítása. A Magyar Pszichoanalitikus Egyesület is ekkor, október 10-11-én tartja ezévi őszi konferenciáját, amelyen két előadás is elhangzik a magyar pszichoanalitikai iskola megteremtőjéről, az idén 135 éve született Ferenczi Sándorról. Ferenczi 1913-ban alapította a Magyar Pszichoanalitikus Egyesületet, amelynek haláláig, 1933-ig az elnöke volt.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?