Mobilizálják az orvosegyetemistákat
A neves amerikai orvosegyetemek egymás után látják el diákjaikat iPaddel. A tanulók a teljes tananyagot letölthetik, és a betegek egészségügyi adataihoz is biztonságosan hozzáférhetnek. Ráadásul a remények szerint a digitális információkezelés hosszú távon költséghatékony is.
A Kaliforniai Egyetem orvosi fakultása nyitotta a sort 2010-ben, szinte rögtön az iPad megjelenése után, majd az azévben kezdődő tanévben a Stanford Egyetem adott a medikusoknak iPadet. A 2011-es tanévben a Yale Egyetem következett.
Az őszi bejelentéshez a Yale Egyetem oktatási dékánhelyettese, Michael Schwartz még azt is hozzátette, hogy mivel az iskola eddig évente 100 ezer dollárt költött fénymásolásra, a mobil eszközökbe történő befektetés nemcsak az interakciót és az előadások újdonságaihoz való azonnali hozzáférést teszi lehetővé, de hosszú távon olcsóbb is.
Azok a diákok, akik eddig kipróbálták az új lehetőséget, örömmel tapasztalták annak előnyeit, amelyek között azt is megemlítették, milyen hasznos, hogy nem kell nap mint nap sok kiló papírt cipelniük. A Yale diákjai vezeték nélkül működő billentyűzetet is kapnak, ami megkönnyíti a jegyzetelést.
Az új eszközt azok is megelégedéssel használják, akik egyébként saját bevallásuk szerint nem rajonganak a technikáért. Azok a diákok, akik mégis a papíralapú tanulásnál szeretnének maradni, természetesen továbbra is megvásárolhatják a jegyzeteket.
Az iPad ezen előnyök mellett biztonságos hozzáférést tesz lehetővé a betegek egészségügyi adataihoz, ráadásul arra is mód van, hogy az ellopott eszközt a tulajdonosa a távolból lezárja, illetve törölje a rajta lévő adatokat.
Azért is fontos, hogy az orvostanhallgatók megismerkedjenek a mobil eszközök használatával, mivel leendő munkahelyeiken, a kórházakban és a klinikákon az orvosok egyre nagyobb számban használják azokat – mondta a dékánhelyettes.