Az autófágia mechanizmusainak felfedezéséért a tokiói műszaki egyetem molekuláris sejtbiológusa, Yoshinori Ohsumi kapta idén az orvosi Nobel-díjat – adja hírül gyorshírben a BBC. Ohsumimunkájasegít feltárni, hogy mi áll a legkülönbözőbb betegségek, így a rák, vagy a Parkinson-kór hátterében. A jabán kutatónak sikerült rábukkannia azokra a génekre, amelyek a sejtek autofágiáját szabályozzák, és amelyeknak a hibái minden bizonnyal betegségeket okozhatnak.
Az autofágiaegy természetesvédekező folyamat, amelyet a szervezet a túlélés érdekében tart fent. Ez teszi lehetővé például, hogy megbírkózzon az éhezéssel, vagy a vírusokkal és baktériumokkal. Az "önfelfalás" folyamata teszi lehetővé, hogy a régi sejtek helyére újak léphessenek. Más betegségek mellett az öregedés vagy a demencia hátterében is az autofágia állhat. Már folynak olyan gyógyszerkutatások, amelyek az autofágián keresztül célozzák a rák, vagy más betegségek gyógyítását.
A Sleep Health folyóiratban február 26-án jelent meg a Central Queensland University, Appleton Institute for Behavioural Science kutatóinak cikke, amelyben azt a kérdést járták körül, hogy a szexuális aktivitás milyen hatással van az alvásra.
„A Tourette-szindrómás gyermekek napi gondozása/nevelése nem sokban különbözik más gyermekekétől, azonban a Tourette-szindróma és az esetlegesen ezzel együtt...
Leírás:
Mikrobiológia, járványtan és egészségpolitika szakembereknek és kíváncsiaknak.
Nem baj, ha kilógsz a sorból. Lehet, hogy a sorral van a baj! –...
A könyv elsődleges célja olyan májsebészeti munka létrehozása, amely segítséget nyújthat ügyeleti éjszakán a fiatal szakorvosnak, ha többek között rupturált...