Automatikusan életbe lép az új jogviszony?
Ha a rendkívüli jogrend életbe lépése után nem mondhatnak fel az orvosok, ápolók az állami intézményekben, akkor előállhat az a helyzet, hogy az új jogviszony automatikusan életbe lép az esetükben, írja az Alfahír.
- Orbán kijárási korlátozást jelentett be, rendkívüli jogrend lép életbe
- Egyeztetett az Emmi az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényről
- Januártól mindent tudni fog az orvosokról a belügy
- Kamarai felmérés: nemet mondanak az orvosok
- Petíció a MESZK-től: ne vonatkozzon a szakdolgozókra!
- Áder János elrendelte a jogviszonyról szóló törvény kihirdetését
Rendkívül furcsa helyzet állt/állhat elő az egészségügyben, miután a miniszterelnök bejelentette, hogy szerdától ismét rendkívüli jogrendet vezet be a kormány hazánkban, ami akár 90 napig is tarthat. Ugyanis az egészségügyi reform részeként október 6-án a parlament elfogadta az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvénycsomagot, amely amellett hogy jelentősen megemelte az orvosok bérét, 1+1 éves kirendelést, a másod- harmadállás vállalásának megnehezítését, valamint a közalkalmazotti jogviszony megszüntetését is eredményezheti. S nemcsak az orvosok, hanem az összes egészségügyi, és egészségügyben dolgozó számára.
Az új jogviszony 2021. január 1-jével lépne életbe, de azt a dolgozóknak alá is kell írniuk, amit a többség elutasít.
Ha az őszi rendkívüli jogrend életbe lépése után nem nem mondhatnak fel az orvosok, ápolók az állami intézményekben, akkor előállhat az a helyzet, hogy az új jogviszony automatikusan életbe lép az esetükben, és elveszítik a közalkalmazotti státuszukat, de január 1-től az is törvényileg akadályoztatva lesz, hogy más egészségügyi intézményekben vállaljanak műszakokat, írja a lap.