A San Antonio székhelyű University of Texas kutatócsoportja a Science Advances folyóiratban megjelent cikkében arról számolt be, hogy egy vírusos fertőzésekhez hasonló “gyulladásos trigger” lehet az Alzheimer-kór megbízható biomarkere.
A tudományban felbukkanó forradalmi gondolatok mögött vajon még mindig az a kíváncsiság rejlik, amely a kutatókat az ismeretlen megragadására sarkallja?
A CalTech által kifejlesztett valós idejű 3D kontúr-szkennelő ultraibolya fotoakusztikus mikroszkópos eljárás lézerfényt használ olyan tartományú hullámhosszon, amely vibrálásra kényszeríti a DNS és RNS molekulákat.
A molekuláris patológia utóbbi években tapasztalt robbanásszerű fejlődésének következtében az új, korszerű molekuláris vizsgálóeljárások az onkohematológiai kórképek diagnosztikájának, valamint az optimális kezelési stratégiák megtervezésének kihagyhatatlan elemévé váltak.
A University of Alabama kutatói az Epilepsia folyóiratban megjelent cikkükben arról számoltak be, hogy újonnan kifejlesztett algoritmusuk képes a klaszter rohamok prognosztizálására.