Érdekes módon a funkcióromlás objektív módszerekkel mérhető, de szubjektív tünetek nem feltétlenül alakulnak ki, vagyis a beteg nem biztos, hogy tudatában van állapotának.
A Nature Neuroscience folyóiratban jelent meg a Trinity College Dublin kutatóinak cikke, amelyben a hosszú Covid szindróma során gyakran tapasztalt “agyköd” okát tárták fel.
A The Lancet Respiratory Disease folyóiratban közölt legújabb vizsgálat eredményei szerint a Covid-19-cel hospitalizált betegek egyharmadánál többszervi elváltozás mutatható ki hónapokkal a felépülést követően is.
A Nature Medicine folyóiratban megjelent cikkében egy nemzetközi kutatócsoport olyan tesztet ismertetett, amely két biomarker alapján képes prediktálni a Covid-19 diagnózisát követően beálló “agyködöt”, azaz kognitív deficitet.
Kutatók az eClinicalMedicinefolyóiratban megjelent cikkükben publikálták vizsgálatuk eredményét, amelyben hosszú vagy poszt-Covid szindrómában szenvedő emberek szellemi teljesítményét értékelték.
A brit National Institute of Health (NIH) megbízásából egy kutatócsoport leírta a koronavírus-fertőzést követő hosszú Covid tüneteit és jellemzőit, majd egy gépi tanulásos módszert hoztak létre, ami sok ezer elektronikus kórlap átvizsgálására alkalmas.
A Scripps Research Institute kutatói olyan bizonyítékokat tártak a nyilvánosság elé, amelyek szerint a rozmaringban található karnozinsav képes blokkolni az ACE2 és a Covid-19 tüskefehérjéje közötti interakciót, ezzel megakadályozva, hogy a vírus a sejtekbe juthasson.
Van egy jelentős betegcsoport, amelynek tünetei gluténmentes diétával megszüntethetők, de maga a betegség az esetükben semmilyen vizsgálattal nem mutatható ki – írja a Semmelweis Médiasarok.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?