Tarlós kibújna a felelősség alól
Sem a főpolgármester, sem más nem írta alá a főváros részéről azt az átadás-átvételi megállapodást, amely az önkormányzat egészségügyi intézményeinek állami tulajdonba adásához kellett volna.
- Börtönkórház lesz a Szent Lászlóban?
- Prioritások katasztrófahelyzet esetén
- 15-20 kiskórházzal bizonyosan kevesebb lesz
- Az értekezlet végéig sem maradhattak a kirúgott tisztifőorvosok
- Buda képtelen az önellátásra
- Kiderült végre: ki, hova mehet orvoshoz? (FRISSÍTVE)
- Állami tulajdonban a fővárosi és a megyei kórházak
Ezt Tarlós István főpolgármester üzente a Népszavának, amely szerint vélhetően így kívánja elkerülni, hogy számon lehessen kérni rajta korábbi ígéretét, miszerint "nem ír alá semmilyen megállapodást, ami Budapestnek vagyonveszteséget okoz".
Csakhogy a 12 fővárosi kórház január 1-től már állami tulajdonban van, hiszen hatályba lépett az erről szóló törvény, amely egyértelművé teszi: egyetlen fillért sem fizet a kormány a kórházakért. A jogszabály kötelezte volna ugyanakkor a kormány által kijelölt szervet – Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet (GYEMSZI) – és a fővárosi közgyűlést arra, hogy kössenek átadás-átvételi megállapodást az önkormányzati egészségügyi intézményeinek állami tulajdonba adásáról. Ezt azonban mind az egészségügyi államtitkárság – amely az új fenntartó felett őrködik –, mind pedig a főpolgármester elmulasztotta.
Az MSZP fővárosi elnök-frakcióvezetője szerint Tarlós cinkos együttműködésben átjátszotta az önkormányzati vagyont az Orbán-kormánynak úgy, hogy azzal nem 100 milliárdos, hanem nagyjából 300 milliárd forintos működő egészségügyi vagyonveszteség éri a fővárosi lakosokat. Horváth Csaba kiemelte: az MSZP kész arra, hogy az átadás-átvételi szerződés nyilvánosságra hozatala után azonnal megtegye a szükséges jogi lépéseket.