Vastüdő, esetnapló és mentőautó
Mentők egykoron és napjainkban címmel nyílt időszaki mentéstörténeti kiállítás a Debreceni Irodalom Házában, közli a Dehír.
Újra mentőautó állt az egykori debreceni mentőállomás épületének udvarán: itt volt ugyanis a bázis 1950 és 1972 között. A „Mentők egykoron és napjainkban” című kiállítás megnyitóján Csató Gábor, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója azt emelte ki, hogy a debreceni mentőállomás ugyanabban az évben, 1887-ben alakult meg, mint az országos szolgálat.
A tárlat a 19. századtól napjainkig mutatja be egyebek mellett a mentős felszereléseket és orvosi eszközöket. A vastüdő a kiállítás központi eleme: a különleges szerkezet egy 20. századi, hordozható változat. Érdekessége, hogy a fejlesztés magyar mentődolgozókhoz köthető. Emellett korabeli dokumentumok és ritka fényképek is színesítik a kiállítást.
Korabeli működéstörténeti anyagokkal, képekkel, esetnaplókkal, autómodellekkel, még a közelmúltban is használatos eszközökkel, amely az országos mentőszolgálatnál megtalálható volt, itt ezen a kiállításon bemutatjuk – mondta Debrődi Gábor, a Kresz Géza Mentőmúzeum igazgatója.
Az időszaki kiállítás szeptember 29-éig látható a Debreceni Irodalom Házában, írja a lap.