hirdetés
2024. november. 24., vasárnap - Emma.

Orbán: A magyar gyógyszeripar az ország egyik védjegye (Bővítve!)

A magyar gyógyszeripar túlélte a történelem viharait, és ma is Magyarország egyik legsikeresebb védjegye a világban, a kormány pedig mindent meg fog tenni azért, hogy az ország gyógyszergyártása továbbra is a világ élvonalába tartozzon.

Ezt Orbán Viktor miniszterelnök mondta kedden Gödöllőn, a Teva Magyarország új központjának átadásán. Az üzemben steril készítményeket, így többek között infúziókat és injekciókat állítanak majd elő.

"A magyar gazdaság is küzd néhány betegséggel, de minden ilyen beruházás, így a Teva újabb üzeme is gyógyírként járul hozzá egy jobban működő magyar gazdasághoz", fogalmazott a kormányfő, rámutatva, hogy "bár a Teva külföldi tulajdonosok kezében van, mégis "része maradt a magyar életnek". A kabinet kész a további együttműködésre a Tevával, legyen szó fejlesztésekről, beruházásokról, jelentette ki Orbán Viktor.

A kormányfő szerint a Teva a magyar embereknek is stratégiai partnere, mert ma minden hetedik magyar beteg Teva-gyógyszernek köszönheti gyógyulását. A gyógyszergyár példája azért is fontos, mert a jövő iparpolitikájának egy jelentős körülményére hívja fel a figyelmet, mégpedig arra, hogy "nekünk kevés nyersanyagból kell sikeres iparágakat teremtenünk", ehhez pedig jól képzett szakemberekre, jól szervezett üzemekre van szükség, mint amilyen a Teva is.

"Mi, magyarok szövetségesünknek tekintünk minden olyan embert, aki a beruházásaival, a barátságával lehetőséget ad a magyaroknak arra, hogy bebizonyítsák, többre képesek annál, mint amit ma gondolnak magukról", mondta Orbán Viktor, aki szerint a Teva vezetője ilyen ember.

Szavait azzal zárta, különösen figyelemre méltó egy olyan időszakban gyárat alapítani, amikor Európából rendre gyárbezárásokról érkeznek hírek. Ez a beruházás egyszerre szolgálja a beruházók profitszempontjait, valamint dolgozói és az egész magyar nemzetgazdaság érdekét, mondta a miniszterelnök.

Jeremy Levin, a Teva globális vezérigazgatója köszöntőjében a cég betegek iránti elkötelezettségéről beszélt. A Teva ugyanis kötött egy szerződést a betegekkel, ennek pedig az az alapja, hogy minden egyes gyógyszerünk a legmagasabb minőségi követelményeknek felel meg, mondta. Kijelentette: "szilárdan hiszünk a magyar emberekben és a magyar gazdaságban".

Kaszás Mihály, a Teva Gyógyszergyár Zrt. vezérigazgatója azt hangsúlyozta, hogy a sterilcentrumot a legmodernebb technológiával szerelték fel. A 22 milliárd forintos beruházással egy 15 ezer négyzetméter alapterületű gyáregység épült fel, és 263 új munkahely jött létre.

Gödöllő polgármestere arra hívta fel a figyelmet, hogy a Teva új üzemének köszönhetően hatalmas beruházással gazdagodik a város. Az egész fejlesztést a profizmus jellemezte, emelte ki Gémesi György.

Ilan Mor, Izrael budapesti nagykövete az Izrael és Magyarország közötti együttműködés fontosságát hangsúlyozta. "Büszke vagyok rá, hogy több mint tízezer magyar állampolgár dolgozik a Tevával vagy a Tevának", mondta.

A most átadott gödöllői egységben olyan stratégiai fontosságú onkológiai készítmények gyártása is elindul, amelyek korábban Európa-szerte hiánycikknek számítottak.

Mint arról korábban a MedicalOnline beszámolt, jelenleg Magyarország rendkívül nyomott jövedelmezőséget biztosít a gyógyszeripar számára. A Széll Kálmán Terv 1.0-ás változata a gyógyszerkassza 2011. évi költségvetési előirányzatához, egyenlegéhez képest 2012-re 83 milliárd, 2013-ra további 37 milliárd forintos elvonást irányzott elő. A Széll Kálmán Terv 2.0 változata további 40 milliárdost megszorítást tartalmaz. A kormány intézkedéseinek hatásáról a "Gyógyszerpiac: ebben a csatában mindenki veszít" címmel közölt cikkünkben olvashatnak. 

(forrás: MTI)

Könyveink