hirdetés
2024. november. 22., péntek - Cecília.
hirdetés

 

Nagyobb a túlélési esélye azoknak a betegeknek, akiket női orvos kezel

A női betegek jártak igazán jól, ugyanis a 30 napon belüli halálozási arány 8,15 százalék volt, amikor női orvos foglalkozott velük, míg ellenkező esetben ez az arány 8,38 százalék volt, írja a Telex.

A Kaliforniai Egyetem (UCLA) és a Tokiói Egyetem közös kutatása szerint a halálozási arány a férfiaknál is hasonlóan alakult, csak kisebb volt az eltérés: 10,15 százalék volt női orvossal, férfi orvossal pedig 10,23.

A női és férfi betegeknek is nagyjából 31 százalékát kezelte női orvos, és nemcsak a halálozásban jártak jobban, hanem a kórházba való visszakerülési rátával is. A többi mutatóban (például a kórházi kezelés hossza) nem láttak szignifikáns különbséget.

A kutatók szerint emögött az állhat, hogy a férfi és női orvosok sok esetben más módszerekkel gyógyítanak. Korábbi kutatások alapján a férfi doktorok gyakran alábecsülik a női betegek panaszait, fájdalomérzetét, bélrendszeri és szív- és érrendszeri panaszait, így a betegek nem részesülnek megfelelő ellátásban.

A női orvosok valószínűleg hatékonyabban kommunikálnak a női betegekkel, így azok nagyobb eséllyel adnak át fontos információkat, ami gyorsabb diagnózishoz és hatékonyabb kezeléshez vezet. A szerzők azt is megjegyezték, hogy a női betegek azt preferálják, ha bizonyos vizsgálatokat inkább női orvosok végeznek el.

Az eredményeink azt mutatják, hogy a női és férfi orvosok másképp gyakorolják az orvoslást, és ezek a különbségek jelentős hatással vannak a betegek kezelésének kimenetelére – mondta Cugava Júszuke, a UCLA David Geffen Orvosi Iskolájának kutatója, a tanulmány egyik szerzője. Kiemelte, hogy további vizsgálatokra van szükség ahhoz, hogy kiderítsék, mi állhat az eredményeik mögött, írja a Telex.

(forrás: Telex)
Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
hirdetés

Könyveink