Milliárdos veszteséggel működik a Duna Medical Center
Tavaly közel 5 milliárd forintos nettó árbevétel mellett 1,4 milliárdos veszteséget könyvelt el a Duna Medical Center Kft, írja a hvg360.
Az egyik legnagyobb hazai magánkórház Jellinek Dániel ingatlanmogul tulajdona, a működtetése kerülhet ukránból török kézbe. Az új gazda elsősorban a nyugat-európai betegektől várja a nyereséget.
„Egyáltalán nem vagyok türelmetlen, úgy gondolom, 6-8 évbe is beletelhet, amíg a nullszaldót meghaladja ez a vállalkozás. Addigra viszont már aktuálissá válik az orvostechnológiai berendezések cseréje. Szóval fel sem merül, hogy a Duna Medical Center belátható időn belül profitot hozzon.” Így fogalmazott nyolc évvel ezelőtt a HVG-nek adott interjúban Igor Iankovskyi ukrán üzletember, az akkor nyitott pesti járóbeteg-szakrendelő többségi tulajdonosa.
Mára világossá vált, hogy mind a tervezett befektetések összegét, mind pedig a várható ráfizetést alábecsülte. Tavaly közel 5 milliárd forintos nettó árbevétel mellett 1,4 milliárdos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni a ma már nemcsak szakrendeléseket, hanem kórházat is működtető Duna Medical Center (DMC) Kft. Úgy tűnik, a befektető türelme mostanra végképp elfogyott, hiszen jelen körülmények között a remélt nullszaldó elérése sem látszik realitásnak.
Hetek óta török szakemberek járják a DMC Duna-parti, nyolcszintes kórházát, s minden jel szerint komolyak a szándékaik – állítják az ott dolgozók. Valójában nem előzmények nélküli Iankovskyi törekvése, hogy szabaduljon veszteséges befektetésétől. Az induláskor, 2015-ben még az volt a terve, hogy 2017 elejére, egy irodaházban bérelt – és a célnak megfelelően átalakított – terület helyett saját kórháza lesz a DMC-nek, 15–18 milliárd forintból. Végül 2021 elejére készült el az épület, összesen mintegy 25 milliárdból – írja a hvg360.