Megálltak egy kézmosásra
A kézhigiénés világnapra emlékeztek az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetében.
- Új Guinness-rekord a kézhigiénés világnapon Egerben
- Kórházi fertőzések: pénz nélkül csak papíron lesznek eredmények
- Közel hétezer liter szappant kértek a kórházak
- Kézhigiénéről a kézmosás világnapján
- Kórházi fertőzések: megújuló rendelet, hiányzó fedezet
- Módszertan kézhigiénére, antibiotikum-használatra
Mivel a betegellátás során a fertőzéseket a legkönnyebben a kéz terjeszti, az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések megelőzésének kezelése szó szerint a kézben van. Az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központban nyolc éve – az országban úttörőként – kezdték meg tervezetten fejleszteni a betegellátók kézhigiénés protokollját, immáron hat darab Semmelweis szkenner segíti a szakszerű kézfertőtlenítést. Egy éve működik egy ilyen berendezés az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetben – ahol a világnapi megemlékezés alkalmával – dr. Hankovszky Péter, a belgyógyászati részleg vezetője bemutatta a szkennert működés közben.
A kézhigiéné világnapi megemlékezés második programját, „A kézmosás fontosságáról” című előadást az I. Belgyógyászati Klinika tantermében mutatták be. A produkció rendezőjétől, a Jászai Mari-díjas színész, Scherer Pétertől még egy évekkel ezelőtti drogprevenciós iskolai bemutató után egy szegedi ápolónő kérdezte, tudja, miből kellene előadást csinálni? A kézmosás fontosságából! És ez az elsőre banálisnak tűnő téma briliáns színpadi megvalósítást kapott. A Molnár Gusztáv és Katona László főszereplésével bemutatott zenés produkció – évek óta tartó országos sikere – ezt a témakört rendkívül színesen és sok nézőpontból, például az orvos és a baktérium szemszögéből is láttatja.