hirdetés
2025. január. 07., kedd - Attila, Ramóna.

Együttműködik az SZTE és a TritonLife

"Az együttműködés mintapéldája annak, hogyan lehet a legátláthatóbb módon szétválasztani a köz-és a magánellátást térben és időben, ahogy azt a jogszabály előírja."

Szegeden mintaértékű kezdeményezés indult az ellátásra váró betegek érdekében. A TritonLife csoport 2020-ban megvásárolta Szegeden a Derkovits fasor 17. szám alatti magánkórházat, és azonnal felkereste a Szegedi Tudományegyetemet egy kölcsönösen előnyös szakmai együttműködés megteremtése érdekében, ami kiemelten szolgálja a betegek érdekeit. A hosszú tárgyalási folyamat a végállomása az SZTE 50%-os – 1,5 M Ft-os névértéken történt – tulajdonszerzése a TritonLife Partiscum Kft.-ben, mely jogi entitás SZTE-TL közös vállalat formájában építi tovább az egészségügyi ellátást a régióban, tudatta a cég sajtóközleményben.

„A TritonLife megkezdte az orvosok toborzását is, mivel az egészségügyi szolgálati jogviszony alá tartozó egészségügyi dolgozók számára van lehetőség másodállás vállalására, ehhez azonban a Klinikai Központ elnökének és az OKFŐ-nek az engedélye szükséges. A Szegedi Tudományegyetem a térség legnagyobb egészségügyi ellátója, a hazai orvos-, és szakdolgozó képzés egyik zászlóshajója, valamint az orvos-biológiai kutatások terén nemzetközileg is kiemelkedő kutatóhely” – mondja Haraszti Péter, a TritonLife alapító-vezérigazgatója.

„Alapvető érdeke az egyetemnek, a közellátásnak és az oktatásnak, kutatásnak, hogy a kiváló kollégák helyben maradjanak, és az egyetemen belül találják meg szakmai és anyagi boldogulásukat, érjék el egyéni céljaikat, melyek az egyetem és a társadalom céljainak megvalósulását is segítik. Ezért döntött úgy az egyetem vezetése a kuratórium jóváhagyásával, hogy lehetőség szerint az amúgy is szűkös kapacitásait nem adja át teljesen a TritonLife-nak, hanem a közös cég révén tervezetten, a dolgozók érdekeit maximálisan képviselve, az egyetem számára az ellátást nem veszélyeztető módon közösen indítsa el azokat a komplementer, minőségbiztosított szolgáltatásokat, melyek a betegek érdekeit szolgálják, a várólistákat csökkentik és az Egyetem dolgozói számára transzparens plusz jövedelmet biztosítanak” – említtette dr. Fábián Lajos, a TritonLife társtulajdonos-elnöke, szakmai stratégiai vezetője.

„A cég vezetési struktúrája és szervezete maximálisan ezt a célt szolgálja, és ez az együttműködés mintapéldája annak, hogyan lehet a legátláthatóbb módon szétválasztani a köz-és a magánellátást térben és időben, ahogy azt a jogszabály előírja” – teszi még hozzá Haraszti Péter.

Az egyetem és a TritonLife csoport meggyőződése, hogy az együttműködés jó példája annak, hogyan lehetne a betegek érdekében a magánellátást közelíteni, esetleg részben bevonni a közellátásba.

(forrás: TritonLife)

cimkék

Könyveink