hirdetés
2024. november. 22., péntek - Cecília.
hirdetés

A demenciában élőkön segíthetne egy magyar okos megoldás

Rangos díjat nyert a Drukka Digitals a németországi Digital Health Challenge elnevezésű nemzetközi egészségtechnológiai versenyen. Az iparág egyik legnevesebb európai hackathon-ján a magyar a csapat elnyerte a legjobb prototípusért járó díjat a demenciában szenvedők életét megkönnyítő okos otthon megoldással.

A Digital Health Challenge a kontinens egyik legelismertebb szakmai versenye, ahol a legjobb digitális szakemberek gyűltek össze, hogy előre meghatározott egészségi kihívásokra valós, a mindennapi életben alkalmazható innovatív, digitális megoldásokat dolgozzanak ki az iparág neves képviselőinek részvétele és értékelése mellett. A háromnapos esemény fókuszában idén a digitalizáció és az adatelemzés egészségügyre gyakorolt hatása állt.

Applikáció és LED fények segítenék a demenciában élőket

A résztvevők négy kategóriában választhattak kihívást, a Drukka Digitals egy olyan okos otthon kialakítására vállalkozott, amely a demenciában szenvedők és családjaik életét teszi könnyebbé, biztonságosabbá.

A demencia a memória és emlékezőképesség károsodásával jár, amely közvetlen veszélyeket okozhat a háztartásban. A versenyen a Drukka Digitals ezért egy olyan okos megoldás kidolgozását állította a középpontba, amely állandó emlékeztetőket küld a betegnek azokról a feladatokról, amelyeket nem felejthet el, például kikapcsolni a sütőt, vagy bezárni a bejárati ajtót. A veszélyesnek ítélt helyeken elhelyezett bluetooth beaconok egy applikáción keresztül küldenek értesítést a beteg számára az elvégzendő feladatról, és amennyiben nem reagál, először LED fényekkel, majd a gondozó értesítésével segíti a veszély elkerülését a megoldás.

A termék és az üzleti modell bemutatását követően a Drukka Digitals által kidolgozott megoldás elnyerte kategóriájában a legjobb prototípusért járó díjat.

„Azért a demenciával élő beteget választottuk, mert jelenleg körülbelül 50 millió ember él a világon demenciával, és minden évben körülbelül 10 millió új beteget diagnosztizálnak a betegséggel, tehát sokakat érint a probléma. A prototípus, amit a versenyen elkészítettünk valódi időben teljesen működőképes volt, de emellett készítenünk kellett egy üzleti tervet is, amely három különböző csomagot foglalt magába: basic, intermediate és pro, melyek egyre több és több funkcióval bírtak, hogy ahogy a beteg állapota rosszabbodik a rendszert lehetséges legyen hozzá igazítani – mondta el Molnár Noémi, a Drukka Digitals projekt menedzsere. 

Amellett, hogy a versenyen rengeteg tapasztalatot és szakmai tudást szereztünk az egészségügy digitalizációs lehetőségeiről, azt is sikerült megmutatnunk mennyire adaptívan tudunk egy igényes és üzletileg is jól működő terméket létrehozni rövid idő alatt” – tette hozzá Kakucsi Zsuzsanna, UX designer.

(forrás: influencemedia.hu)
Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!