2020. november. 24., kedd - Emma.
hirdetés
hirdetés

Ekcémát okozhatnak az antibiotikumok

A fiatal csecsemőknél alkalmazott antibiotikumkezelés nyomán akár 40 százalékkal is növekedhet az ekcéma előfordulásának esélye – írja egy kutatásra hivatkozva a PharmaOnline.

A lap által felidézett kutatásban azt vizsgálták, van-e összefüggés a megszületés előtt, valamint az első életévben érvényesülő antibiotikumexpozíció és a későbbi ekcéma kialakulása között. Azt találták, hogy nagyobb arányban fordult elő ekcéma azoknál, akik egyéves koruk előtt antibiotikumot kaptak, a prenatális antibiotikumexpozíció esetében azonban már nem állítható ugyanez. „A jelenség egyik magyarázata az lehet, hogy a széles spektrumú antibiotikumok megváltoztatják a bél mikroflóráját, ami viszont oly módon befolyásolja az immunrendszer érési folyamatát, ami elősegíti allergiás kórképek kialakulását” – magyarázza a vizsgálat vezetője, dr. Teresa Tsakok a pharmaonline.hu-n.

(forrás: PharmaOnline )
Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!