hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 10
#1
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2024-01-11

A szövetregeneráció kezdeti fázisa, a sejt-újraprogramozás folyamata rengeteg B12-vitamint igényel, közli az OTSZ Online.

#2
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2022-08-11

A University of Pittsburgh kutatói a Science Immunology folyóiratban két új módszert is publikáltak az onkológiai kezelésekben kulcsfontosságú T-sejtek revigorálására.

#3
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2022-07-15

A transzfuziológiában a sejtterápiás projektek jelentik a jövőt. A másik perspektivikus terület a regeneratív medicina, a szövetszabászat – mondta Tordai Attila, a Magyar Hematológiai és Transzfuziológiai Társaság főtitkára, a budapesti orvosegyetemi Transzfuziológiai Tanszék alapító tanszékvezető egyetemi tanára.

#4
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2015-11-03

A Nature egy tanulmánya feltárja, mi az oka annak, hogy a tumoros betegek többsége nem reagál az immunterápiára. Az eredmények lehetővé tehetik a reszponderek arányának növelését.

#5
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2012-10-08

A brit John B. Gurdon és a japán Jamanaka Sinja kapta megosztva az idei orvosi-élettani Nobel-díjat – jelentették be hétfőn a svéd Karolinska Intézetben Stockholmban.

#6
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2010-12-30

Melyek azok a tudományos felfedezések, amelyek az új milleniumban a legnagyobb meglepetést okozták?

#7
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2010-01-15
A Proceedings of the National Academy of Sciences közleménye egy meglepően egyszerű és közvetlen módját ismerteti a sejtekbe történő anyagbevitelnek: olyan nanodrótokkal szúrják meg a sejtet, amelyek hegyén a bejuttatandó anyag van.
#8
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2009-10-19
Drasztikusan növeli a felnőtt emberi szövetekből újraprogramozással kinyerhető őssejtek mennyiségét amerikai kutatók új eljárása, amelyet a Nature Methods legfrissebb számában ismertetnek.
#9
Medical Online >> Rovatok >> tudomány
2009-03-02
Az eddigieknél biztonságosabb módszert dolgoztak ki brit és kanadai kutatók arra, hogy közönséges bőrsejtekből sokat tudó őssejteket állítsanak elő, ezzel hamarosan kiküszöbölhetik az embrionális őssejtek iránti igényt.
#10
Medical Tribune III. évf.20. szám
Medical Online
2005-10-01
Visszaprogramozva Lehet, hogy megtalálták azt a módszert, amellyel érett bőrsejteket embrionális őssejtekkel képesek egyesíteni – adta hírül augusztusban a Science hasábjain Kevin Eggan, Chad A. Cowan és a Harvard Egyetem több biológusa. Az ígéretes laboratóriumi eljárással úgy lehet majd felhasználható őssejteket tenyészteni, hogy nem kell hozzá humán embriót létrehozni, illetve elpusztítani. Bush elnök kizárólag ilyen kutatási programokra ajánlott fel szövetségi támogatást. Mostanáig csak egyetlen módszert ismertek arra, hogy emberi sejteket „személyre szabott” őssejtekké alakítsanak: a sejtből először embriót hoztak létre, és a fejlődő őssejteket abból nyerték ki. Az eljárás „terápiás klónozás” néven vált ismertté.George Bush amerikai elnök – amikor korlátozott mértékű szövetségi támogatást ígért az őssejtkutatásra – kikötötte, hogy csak a már meglévő őssejtvonalakkal szabad kísérletezni. A klónozást teljes egészében elutasította, és nem tett különbséget a terápiás, illetve a reproduktív eljárás között.A Science-ben publikált új módszerrel az érett sejtek embrionális állapotba hozhatók, ezek pedig a kutatók reményei szerint olyan szövetté alakíthatók, amelyekkel meg lehet gyógyítani a sérült agyat, szívet vagy más szerveket. Az egérkísérletekben sikeresen megvalósítható módszerrel a beteg bőrsejtjének magját egy meg nem termékenyített, saját sejtmagjától megfosztott petesejtbe helyezik. A petesejt citoplazmájában eddig fel nem ismert faktorok a beültetett sejtmag kromoszómáit embrionális állapotukba vezetik vissza. Ez az újraprogramozás feltehetően a specializált érett sejt génjeinek kikapcsolásával és új gének bekapcsolásával történik.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?