A COPD fenntartó kezelés során a magasabb szintű adherencia a kórházi felvételek számának, illetve az ellátási költségeknek a csökkenésével társul, írja az OTSZ Online.
A vénás thromoembolia kezelésének fontos része az orális alvadásgátló kezelés. Amennyiben a háttérben nem tranziens kockázati tényező áll és vérzés szempontjából a beteget kis kockázatúnak tartják, megfontolandó a 6 hónapon túli antikoaguláns terápia. A kimenetelek szempontjából alapvetően fontos a betegek perzisztenciája.
A mepolizumab-kezelés az asztma legsúlyosabb formája esetén is hatásos, mind az exacerbatios ráta, mint az orális kortikoszteroid-igény csökkenését tekintve, derül ki real-world vizsgálati eredményekből is.
A felnőttkori AD az esetek egy részében gyermekkori megbetegedés perzisztálása, máskor a betegség felnőttkorban jelentkezik először vagy tér vissza a gyermekkori tünetek megszűnését követően.
Az inhalációs kezelés sikeréhez a helyesen megválasztott gyógyszerbeviteli eszköz mellett megfelelően együttműködő betegre is szükség van, hiszen a C. Everett Koop amerikai tiszti főorvostól származó, sokat idézett mondás szerint „a gyógyszerek nem hatnak azokban a betegekben, akik nem szedik be őket” (1).
A következő ellenőrző listák abból a célból készültek, hogy az inhalációs eszközök helyes használatának ellenőrzése során az egészségügyi szakemberek ezeknek alapján értékeljék a betegek gyógyszerbelégzési technikáját (1, 2).
Ideális esetben minden beteg csak egyféle gyógyszerbelégzőt használ, mert ez csökkenti az eszközhasználati hibák valószínűségét és javíthatja a beteg együttműködését (1−4).