A kezeletlen cukorbetegség olyan súlyos szövődményekkel járhat, mint a látásromlás és annak akár elvesztése, szív-és érrendszeri betegségek vagy akár a végtagvesztés.
A magyar támogatási rendszer cseppet sem segíti a felső végtagjukat elveszítőket abban, hogy legalább részben normalizálódhasson az életük, írja a Népszava.
A hazai adatok azt mutatják, hogy az érintett betegkör nagysága és az amputációt jellemző mutatók alapján a nyugat-európai helyzethez képest jelentős elmaradásban vagyunk.
Digitális kórház segíti a cukorbetegség és szövődményeinek kezelését, megelőzését, így visszaszorítva a betegség olyan súlyos következményeit, mint a lábamputáció.
A járványos agyhártyagyulladás magas halálozással járó fertőzés, mivel hiába áll rendelkezésünkre megfelelő antibiotikum, az időfaktor komoly kihívást jelent az esetek kezelésében és a tragikus kimenetel megelőzésében.
Az alsó végtagi perifériás verőérbetegség 200 milliónál több embert érint világszerte. A perifériás verőérbetegek száma emelkedik az idős korú népesség növekedése és a cukorbetegek számának emelkedése miatt. A magyarországi adatok különösen kedvezőtlenek, mert a perifériás verőérbetegséget későn fedezik fel, a betegek már előrehaladott stádiumban kerülnek szakellátásra, a szekunder prevenciós nem gyógyszeres és gyógyszeres kezelési módszerek alkalmazása hiányos.
Magyarországon világviszonylatban is nagyon magas az amputációk száma. Egy új szabályozási és finanszírozási javaslatcsomag célja, hogy, növekedjen elégedettsége, javuljanak az életkilátásaik, az életminőségük, rehabilitálhatóságuk, munkaképességük, a közpénzek felhasználásának hatékonysága és az esélyegyenlőség a korszerű terápiához való hozzáférésben, továbbá, hogy csökkenjen a visszafordíthatatlan kimenetelű amputációk száma.