A Cell Metabolism folyóiratban jelent meg a The Jackson Laboratory for Genomic Medicine (JAX) kutatóinak cikke, amelyben egy olyan új gyógyszercélpontot sikerült azonosítani, amely mérsékelheti a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát.
Az ELTE kutatói nagy hazai együttműködésben jól kötő kismolekulákat találtak, amelyekkel nem a sejtosztódás alapvető mechanizmusaiba avatkoznak be, hanem az egészséges állapotot állítják helyre.
A Nature Communications folyóiratban jelent meg az Albert Ludwigs University of Freiburg kutatóinak cikke, akik egy új, prosztatarák kezelésére alkalmas hatóanyag felfedezéséről számoltak be.
A London székhelyű Institute of Cancer Research kutatói a Clinical Cancer Research folyóiratban megjelent cikkükben közölték, hogy a kedvező eredményeket követően fázis II. klinikai vizsgálati szakaszba léphet a petefészekrák kezelésében értékelt idetrexed hatóanyag.
Kutatók a PNAS folyóiratban arról számoltak be, hogy sikerült feltérképezniük azokat a géneket, amelyek működésében stroke-ot követően változás következik be.
A Yale University kutatócsoportja a Nature Genetics folyóiratban közölt cikket, amelyben egy univerzális, a SARS-CoV-2 minden variánsa ellen védő orálisan szedhető készítményről számol be.
Egy vizsgálat eredményei szerint az NSC3353 kismolekulás vizsgálati hatóanyag jelentősen képes elnyomni a tripla negatív emlőráksejtek növekedését, migrációját és inváziós képességét.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?