A Google kutatói elképesztő részletességgel térképezték fel az emberi agy parányi részletét. Az így kapott sejtatlasz új kapcsolati mintázatokat tár fel az agysejtek között, írja a hvg.hu.
Az állatasszisztált terápiák az ember és állat közötti szoros kapcsolatra építve, élményalapú feldolgozással segítik a kliens problémáinak feltérképezését és kezelését. A kapcsolatban számos hatás érvényesül, és a kliens több területen is fejlődhet.
Az orvoslásban fellelhető hálózatok feltérképezésével a szokásos technikáknál egyszerűbbé válhat a "véleményvezérek" és az információk eljuttatásában nagy szerepet játszók megtalásása, ha úgy tetszik, eredményesebb lehet az orvoslátogatói munka. Mindez azonban a tisztaságot, az etikus magatartást is szolgálhatja: jól látszanak a cégek, a szerek és az orvosok közötti kapcsolatok.
Csermely Péter vegyészként lett az orvostudományok doktora, negyvenegy éves kora óta egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem Orvosi Vegytani, Molekuláris Biológiai és Patobiokémiai Intézetének munkatársa. Legújabb cikkei többek között a hálózatok gyógyításban és gyógyszerfejlesztésben betöltött szerepével foglalkoznak. A Bölcsek Tanácsa tagja társadalmi vállalkozónak vallja magát, aki szerint érdemes lenne túllépni a bal agyféltekére alapozott – a világ rendkívüli sokszínűségének lényegéről egyszerűsített, leírható, képletekbe önthető és elmondható képet adó – felkészülést előnyben részesítő oktatáson.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?