hirdetés
hirdetés
Keresés
Rendezés:
Találatok száma: 6
#1
Medical Online >> Rovatok >> gyógyítás
2024-06-21

Bár az utóbbi hetekben hazánkban is megemelkedett a jelentett esetek száma, országos járványról nem beszélhetünk, közli az NNGYK. Közben köhögött, mégis maszk nélkül ellenőrzött egy járványügyes.

#2
Medical Online >> Rovatok >> immunológia
2016-02-17

Fő szabályként kimondható, hogy az autoimmun betegek oltása biológiai terápia alatt élő, gyengített kórokozókkal nem javasolt.

#3
Medical Online >> Rovatok >> eü-gazdaság
2015-06-04

Oroszországból kellett diftéria elleni szérumot kérnie Spanyolországnak, hogy kezelni tudjanak egy hatéves gyereket, aki  28 év óta az első ilyen beteg a dél-európai országban.

#4
Medical Online >> PR
2011-02-11

A probiotikumokról korábban már bebizonyosodott immunmodulátor hatások, melynek révén képesek befolyásolni a vakcinák által kiváltott antitestválaszt. A védőoltások egy részénél problémát jelenthet, hogy a szerokonverzió elmarad az optimálistól, így az oltottak egy részénél továbbra is fennáll a megfertőződés veszélye.

#5
Medical Online >> Rovatok >> továbbképzés
2009-10-21
A British Medical Journal (BMJ); a Lancet; a Journal of American Medical Association (JAMA) és a New England Journal of Medicine (NEJM) aktuális számainak tartalmából ajánljuk.
#6
Medical Tribune III. évf.12. szám
Medical Online
2005-06-01
Ha a kutatók feltételezése helyes, az itt bemutatott vizsgálati eredmények felvetik a védőoltási programok esetleges módosításának lehetőségét. Mind a DiPerTe, mind az MMR oltás esetében megfigyelték, hogy az előírtnál később oltott gyermekek körében jelentősen csökkent a szénanátha kockázata. A kötelező védőoltások – elsősorban a DiPerTe (diftéria–pertussis– tetanusz) és az MMR (morbilli– mumpsz–rubeola) – nem növelik az atópiás kórképek incidenciáját, a vakcinációs programban javasoltnál később oltott gyermekek körében ugyanakkor csökkenni látszik az allergiás megbetegedések kockázata – közölték brit kutatók egy kiemelkedően széles körű és átfogó eset-kontroll vizsgálat tapasztalatai alapján (Arch Dis Child 2005;90:567–573). Annak a régi vitának a végére akartak pontot tenni, hogy növelik-e a védőoltások az allergiás betegségek előfordulási gyakoriságát.A tanulmány alapját az egyesült királyságbeli családorvosi praxisok két különálló betegforgalmi nyilvántartása, a General Practice Research Database (GPRD) és a Doctors’ Independent Network (DIN) képezte. A védőoltási programból a DiPerTe, az MMR és a BCG (Bacillus Calmette–Guérin) oltások hatását vizsgálták kiemelten, az első kettőt ugyanis több korábbi tanulmányban kapcsolatba hozták az allergiás kórképek fokozott kockázatával, míg az élő, gyengített Mycobacterium bovist tartalmazó BCG-vakcina egyes kutatók szerint csökkenti az E immunglobulin termelődését, ezáltal potenciálisan véd az allergiás reakció kialakulásával szemben. Az atópiás betegségek „prototípusának” az allergiás rhinitist választották.
hirdetés
hirdetés
hirdetés

Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?