Filogenetikai módszereket alkalmaztak két ritka rákbetegségben szenvedő betegnél, és megpróbálták meghatározni, hogy a betegséget kiváltó mutációk mikor jelentkezhettek a szervezetükben.
A PharmaOnline szerint olyan kismolekulás hatóanyagot fedeztek fel, mely képes lehet megakadályozni a rákos daganatok áttétképződését és a betegség visszatérését is.
Az új tumorellenes szerek autoimmun diabéteszt, vastagbél- és pajzsmirigygyulladást, limfocitás myocarditis-t válthatnak ki, írja a Science, azonban a folyamat mechanizmusának tisztázása segíthet az autoimmun betegségek jobb megértésében is.
A kutatók manapság is fedeznek fel olyan új módszereket, amelyekkel a tumoros sejtek kicselezik a kemo- és radioterápiát. Jobb megismerésükkel legalább ideiglenesen visszaszerezhetjük az antineoplasztikus gyógyszerek hatékonyságát.
A bélflóra torzulásainak feltárása új prevenciós, diagnosztikus és prognosztikai módszerek kidolgozására ad lehetőséget. A mikrobióta biomérnöki módosítására is lehetőség van már, ami az őssejtreceptorok ligandjainak mennyiségét is befolyásolja.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?