A jövő évi költségcsökkentések jegyében több munkáltató nyomásgyakorlásba kezdett, jelezvén, hogy felbontanák a kollektív szerződéseket – írja a Napi Gazdaság.
A Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) továbbra is elfogadhatatlannak tartja az új Munka Törvénykönyve (MT) tervezetét, és "követeli", hogy a kormány azt ne terjessze az Országgyűlés elé.
Lesz védett kor, megmarad az éjszaki pótlék, és több szabadnapjával rendelkezhet a munkavállaló – állítja a kormány. A szakszervezetek azonban azt mondják, ők nem látták a kormány által elfogadott anyag szövegét.
A Nemzetgazdasági Minisztérium korábbi terveivel ellentétben az új Munka Törvénykönyvében (MT) nem változik a munkavállalók éves rendes szabadsága - egyebek között ez derült ki azon az egyeztetésen, amelyet az MT tervezetéről kedden folytatott a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára három munkaadói és két munkavállalói szövetség képviselőjével.
Az Európai Bizottság (EB) megvizsgálja majd, hogy az új Munka Törvénykönyvéről szóló törvénytervezet, és a majdan elfogadott törvény megfelel-e az európai uniós jognak - erről Andor László, a bizottság foglalkoztatásért, szociális ügyekért és társadalmi befogadásért felelős tagja beszélt pénteken Budapesten, ahol találkozott a hat magyar szakszervezeti konföderáció vezetőivel.
Hátrányosan érintik az egészségügyi dolgozók jelentős részét a jövő évre elfogadott adójogszabályok – derül ki szakértői számításokból. Ugyan a jelenlegi 17 százalékos, illetve 5 millió forint jövedelem fölött 32 százalékos adókulcs jövőre egységesen 16 százalékra csökken, az adójóváírás viszont jelentősen mérséklődik, s a mostani 9,5-ről 10 százalékra nő az egyéni nyugdíjjárulék mértéke.
Állami monopólium marad a kötelező egészségbiztosítás a rendszer átalakítása után is – közölte Kökény Mihály. Az MSZP egészségügyi szakpolitikusa a Medical Online-nak azt mondta, a szocialisták által szorgalmazott regionális rendszer kiépítéséről – általában az állami szervek dekoncentrálása kapcsán – lényegében már volt kormánydöntés; így ehhez nem is kell törvényt alkotni.
Úgy tűnik, Morvai Krisztina ötlete mégsem volt hiábavaló: ezúttal a Fidesz döntött úgy, hogy megerősítő népszavazást kezdeményez az államfő által megfontolásra visszaküldött, december 17-én egyszer már elfogadott egészségbiztosítási törvényről. A parlament február 11-én folytatja le újra a záró vitát, s következő ülésén dönt arról, hozzájárul-e a kezdeményezéshez, így a jogszabály hatályba lépésének további halasztásához. A kormány csak a koalíciós pártok által együtt jegyzett módosító indítványokat támogatja, addig azonban az államelnök is tájékoztatást kap a tervezett változtatásokról. Sólyom László döntött a kórházi napidíj, a vizitdíj és a képzési hozzájárulás ügyében kezdeményezett országos ügydöntő népszavazás kiírásáról. A népszavazást 2008. március 9-ére, vasárnapra tűzte ki.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?