A tarnabodi csecsemőtragédiát nem csak a bíróságnak kell feldolgoznia; a szakma azon vitatkozik, rendszerhiba mutatkozott-e meg Egerben vagy egyedi szerencsétlenség – írja a NOL.
Mánya Kristóf pere sok orvosnak emelheti a nyugdíját, idézi a Népszabadság a Magyar Orvosok Szövetségének reményét, miután az elkezdte felmérni, hogy a gyöngyösi kórházon kívül még hány helyen „sikkasztották el” a doktorok túlmunkaidejét.
Eddig két orvos küldött jelezte, hogy beadvánnyal fordul Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszterhez, mert illegitimnek tartja a Magyar Orvosi Kamara (MOK) választásait.
Az egészségügyi államtitkárság tervei szerint az új, kötelező tagságú Magyar Orvosi Kamara nem kapna egyetértési jogot az egészségbiztosítóval kötött szerződési feltételek kialakítására. Az orvosok egy csoportja úgy véli: ha a kormány nem megy bele egy kemény jogosítványokkal rendelkező kamara felállításába, akkor vissza kell utasítani a kötelező kamarai tagságot.
Egyre több beteg marad ellátatlanul amiatt, hogy az állam nem biztosítja a szükséges anyagi fedezetet ellátásukhoz és gyógyulásukhoz, s a tendencia erősödik. A társadalombiztosítási kassza hiányán a kormány egyrészt privatizációval igyekszik úrrá lenni, erőltetve a látványosan megbukott Hospinvest modellt, másrészt csökkenteni akarja a kórházak számát – tudatta Simó Endre, a Magyar Szociális Fórum szervezője szerdán Budapesten.
A HospInvest távozása után sem nyugodnak a kedélyek az egri Markhot Ferenc Kórházban. A magáncég csődbe menetele után jelentős adósságok maradtak, az intézményen belül kialakult bérkülönbségek akár súlyos orvoshiányhoz is vezethetnek ősszel. Heves megye vezetése szerint nem fenyeget orvoselvándorlás, és újabb magánosítást sem terveznek.
Nem hozott döntést az egri Markhot Ferenc Megyei Kórház ügyében tegnap a Heves megyei közgyűlés, mert a többségben lévő szocialista frakció távolmaradása miatt határozatképtelen volt a testület Igy nem bontották fel a HospInvesttel kötött szerződést.
Az Egri Kórházvédők Egyesülete szerint a Debreceni Egyetem (DE) válna a HospInvest „trójai falovává”, ha az egyetem, illetve a Heves megyei és az egri önkormányzat által alakítandó gazdasági társaság működtetné a jövőben az egri kórházat – közölte az egyesület szóvivője.
Ha szerdán nem sikerül dűlőre jutni a HospInvest vezetésével a tartozás kiegyenlítése ügyében, akkor várhatóan május közepén felbontják a szerződést, a kórház fenntartói joga pedig visszaszáll a megyére – mondta Merczel József. A Heves Megyei Közgyűlés alelnöke azt szeretné, ha a visszavételt követően nem szűnne meg átmenetileg a betegellátás a Markhotban.
Az Egri Kórházvédők Egyesületének szóvivője szerint minimum egy hónappal csúsznak az onkológiai és a szürkehályogműtétek a HospInvest által működtetett kórházakban. A HospInvest cáfolja az információt.
Ha egyetlen egészséges növényi olajat kellene megnevezni, a többség valószínűleg az olívaolajat említené. De mitől különleges – ha egyáltalán az – az olívaolaj?