Így hat a zöld környezet a mentális egészségre
A japán eredetű "erdőfürdőzés" egyre népszerűbb világszerte, és kutatások igazolják, hogy képes jelentősen csökkenteni a vérnyomást, a pulzusszámot és a stresszt, írja az Agroinform.
Az erdőben töltött idő során a test és az elme egyaránt megnyugszik, és a természetes környezet segít visszanyerni a belső egyensúlyt. Egy 2019-es kutatás szerint már napi 20-30 perc természetben töltött idő is elég ahhoz, hogy jelentősen csökkentsük a stresszt és a feszültséget.
A természetben töltött idő nemcsak a stresszcsökkentésben segít, hanem javítja a hangulatot is. Egy holland kutatás kimutatta, hogy a zöld környezet közelében élő emberek kevésbé hajlamosak a depresszióra és a szorongásra. A kutatók szerint a természetben tapasztalt vizuális ingerek serkentik az agyban a boldogsághormonok termelődését.
A szabadban végzett testmozgás különösen jótékonyan hat a mentális egészségre, hozzájárulva a stresszoldáshoz és a pozitív hangulathoz; a zöld környezetben végzett mozgás sokkal nagyobb mértékben csökkenti a szorongást, mint a beltéri edzés.
Jótékony hatású az erdőfürdőzés, melynek során élvezzük a természet hangjait, illatait és látványát. A friss levegő és a napfény is javítja a hangulatot és segít ellazulni, írja az Agroinform.