Előzetesen 150 ágy többletkapacitás befogadásáról döntött a kormány, ami segítheti az Országos Onkológiai Intézet területén külső beruházó bevonásával tervezett rehabilitációs központ létrehozásáról szóló pályázat sikerét.
A Magyar Közlönyben a napokban megjelent kormányrendelet szerint a többletkapacitás finanszírozási igénye nem haladhatja meg a kormány által jóváhagyott 2010 és 2013 közötti költségvetési keretszámokat.
A kormányrendelet hatálybalépése után, csütörtökön döntött a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács (NVT) új nyilvános pályázat kiírásáról az Országos Onkológiai Intézet, a főváros XII. kerületi Ráth György utcai ingatlana egy részének vagyonkezelésbe adására.
A befektetőnek a területen a meglévő épületek bontásával, illetve átalakításával – a jogerős építési engedély kiadásától számítva legkésőbb húsz hónapon belül – rehabilitációs központot kell létrehoznia, ami a magyar állam tulajdonába kerül. A befektető ezt a központot a szakmai program alapján üzemeltetheti a vagyonkezelési szerződés időtartama alatt. Eredményes pályáztatás esetén háromoldalú szerződés jön létre az Országos Onkológiai Intézet, az Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) és a leendő beruházó között.
Az MNV 2009 áprilisában írt ki nyilvános pályázatot, miután az előző, 2009 februárban kiírt tender eredménytelen volt. A korábbi információk szerint az Országos Onkológiai Intézet öthektáros ingatlanából 0,6 hektáron létesülne a mintegy húszezer négyzetméter hasznos alapterületű, kétszáz-kétszázötven daganatos beteg ellátását biztosító rehabilitációs központ. Az akkori tájékoztatás szerint a szakmai programot az onkológiai intézet határozná meg, és az üzemeltetési szerződés legfeljebb 50 évre szólna.
Ebben a sorsfordító korszakban mit jelentett az amerikai pszichoanalitikusok kezdeményezésére 1938-ban létrehozott szervezet, az Emergency Committee on...
Popovics Péter a családjával együtt 10 évet élt Japánban, és Yokohamában (Fukushimától 180 km-re) élte át a 2011 márciusi történelmi földrengést, melynek következményei gyökeresen megváltoztatták mindannyiuk életét. Az emlékirat egyrészt a szerző gyerekeinek nyújt magyarázatot a család gyökereire, másrészt pedig feldolgozza családjuk azon megpróbáltatásait, melyekre a fukushimai atomerőműbaleset következtében az események sodrása nem adott lehetőséget. A könyv központi része a földrengés napjától számítva napi bontásban mutatja be a katasztrófa kibontakozásával párhuzamosan a velük történteket mindaddig, amíg el nem hagyták Japánt.
Nyelv: magyar...
Napjainkban új kihívások várnak a szemésztársadalomra. A népesség elöregedésével nő az időskorban előforduló szembetegségek száma. A 80 éven felüli lakosság...
A könyv összegzi mindazon tapasztalatokat, amelyek az utóbbi évtizedek során felhalmozódtak a gyermekkor szemészeti betegségeinek ellátásában. A szakemberek...