hirdetés
2024. november. 22., péntek - Cecília.

Új igazgató irányítja a pécsi egyetem zalaegerszegi képzését

A felsőoktatási rendszerben elfoglalt helyének stabilizálása és a megyei kórházzal meglévő kapcsolatának erősítése érdekében történt vezetőváltás a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Egészségtudományi Karának Zalaegerszegi Képzési Központjában - közölte csütörtökön zalaegerszegi sajtótájékoztatón a kar dékánja.

Betlehem József bejelentette: csütörtöktől Csidei Irén, a Zala Megyei Kórház főigazgatója a zalaegerszegi képzés megbízott igazgatója.

A váltástól azt várja az egészségtudományi kar vezetése, hogy a zalaegerszegi felsőoktatás területén, a zalai felsőoktatás részeként az eddiginél nagyobb szerepet játszhat a képzőközpont az értelmiség megtartásában is. Mindezen túl olyan oktatásfejlesztési elképzeléseket tud megvalósítani, amelyek a régió munkaerő-piaci szükségletét is szolgálják, s ezeket az elképzeléseket a város és a megye képviselői szintén támogatják.

A jelenleg csaknem 300 hallgatót oktató zalai intézménnyel kapcsolatban a dékán arról is beszélt, hogy eddig főként a képzést és a tudományos hátteret biztosította az egyetem, s ez most a gyakorlati gyógyítás lehetőségével bővül. A Zala Megyei Kórházzal való kapcsolat erősítése a tudományos jellegű fejlesztésekben és az innovációban is szerepet kap, bővülhet a pályázati támogatások megszerzésének esélye, illetve az egyetemi képzési szint lehetőségét is megteremtheti Zalaegerszegen.

Gyutai Csaba, Zalaegerszeg polgármestere (Fidesz-KDNP) úgy fogalmazott: a főiskola iránti hallgatói érdeklődés az elmúlt évtizedek biztató kezdete után az utóbbi években némileg csökkent. Erről többször tárgyaltak a dékánnal, közösen gondolkodtak olyan lehetőségekről, amelyek újra a régió meghatározó képzésévé tehetik a zalaegerszegit.

Hozzáfűzte, hogy a város anyagilag is mindig támogatta a képzési központot, példaként a biomechanikai kutatólabor létrehozásához adott pályázati önrészt említette. Hangsúlyozta, hogy a város a jövőben is minden eszközzel támogatja a képzést, egyben reményét fejezte ki, hogy a vezetőváltás a szervezeti és szakmai megújulás első lépcsője is egyben.

Pál Attila, a Zala Megyei Közgyűlés alelnöke (Fidesz-KDNP) úgy fogalmazott: a zalaegerszegi városvezetés és a megyei önkormányzat a közös érdekeit szeme előtt tartva fogott össze azért, hogy ismét kiemelkedő szerepet töltsön be a képzési központ. Meglátása szerint csak akkor lehet értékes emberekkel feltölteni a munkahelyeket, ha egészséges és képzett szakemberek vannak, akik helyben elérhetik a szükséges oktatást és a munkalehetőséget biztosító intézményeket.

Csidei Irén, a képzési központ újonnan megbízott igazgatója azt mondta: egészséges és tanult fők szükségesek ahhoz, hogy továbbvigyék az országot, erősítsék a megye szerepét. A formálódó Semmelweis Terv az egyik alapja annak, hogy az egészségügyi felsőoktatás és az egészségügyi ellátórendszer nem választható el egymástól.

Kifejtette: az új egészségügyi terv az eddiginél nagyobb szerepet szán a Zala Megyei Kórháznak, s a gyakorlati képzésekhez igazított akkreditált képzőhelyként a munkahelyteremtésben is fontos szerepet játszik. A képzés és a kórház kapcsolata az elhelyezkedést is segíti.

A Zalai Hírlap korábbi közlése szerint az intézményt hét éven át irányító Zsigmond Edit megbízását indoklás nélkül vonták vissza május elején.

(forrás: MTI)

Könyveink