Sztrájkbizottságot alakított az SZTE hallgatói önkormányzata
Sztrájkbizottságot alakított a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) hallgatói önkormányzata, mert álláspontjuk szerint az új felsőoktatási törvény ellehetetlenítené a jelen és a jövő értelmiségét – közölte Áment Balázs általános alelnök kedden a Tisza-parti városban.
A felsőoktatási törvény átalakítása kiszolgáltatottá tenné az egyetemeken és főiskolákon dolgozó és tanuló polgárokat – mondta az érdek-képviseleti vezető az SZTE központi épülete előtt többtucatnyi hallgatótársa gyűrűjében tartott sajtótájékoztatóján. Azzal, hogy bizonyos szakokon a tervek szerint kizárólag költségtérítéses képzések indulnának, lehetetlenné tennék, hogy a hátrányos helyzetű, de tehetséges diákok ezeket válasszák – hangsúlyozta az alelnök.
Áment Balázs szavai szerint, bár egymásnak ellentmondó nyilatkozatok jelentek meg a sajtóban az államilag támogatott képzéseken végzők "röghöz kötésével" kapcsolatban, a hallgatói vezető már az ötlet felvetését is elfogadhatatlannak tartja, mert akadályozná a szabad munkaerő-áramlást. Az alelnök a legsúlyosabb problémának azt tartja, hogy a felsőoktatási törvény koncepciója "az érintettek feje fölött", érdemi párbeszéd nélkül született meg.
Az SZTE hallgatói önkormányzata az elmúlt napokban konzultált az érintett szakszervezetekkel, és ezután döntött a sztrájkbizottság megalakításáról. Az érdek-képviseleti vezető közölte: a szegedi hallgatók részt vesznek a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának Budapestre meghirdetett demonstrációján. Áment Balázs emlékeztetett rá, az elmúlt évek hallgatói megmozdulásai Szegedről indultak, így a központi tiltakozást erősítendő a Tisza-parti városba is terveznek hasonló akciót.