hirdetés
2024. december. 23., hétfő - Viktória.
hirdetés

Nem csak rossz szokás a szerencsejáték-függőség!

A magyarok fele még mindig csak rossz szokásként tekint a szerencsejáték-függőségre, miközben ez az egyik legsúlyosabb szenvedélybetegség, derült ki a Szerencsejáték Zrt. és az Ökumenikus Segélyszervezet közös internetes kutatásából.

Tordy Zsuzsanna, a Szerencsejáték Zrt. sajtófőnöke elmondta: háromévente végeznek kutatást a hazai szerencsejáték-függőség helyzetéről, márciusban ezer fő bevonásával készítették el online kutatásukat. Eszerint a felnőtt magyar lakosság 1,36 százaléka, 110-120 ezer ember szerencsejáték-függő, ez megfelel az európai átlagnak. Ugyanakkor további 17 százalék veszélyeztetett, és a 15-18 éves korosztályt is érinti a probléma. A válaszadók 52 százaléka szerint a szerencsejáték-függőség közepesen súlyos probléma, de a lakosság egynegyede szerint nem vagy csak kevésbé súlyos probléma. A magyarok mintegy fele csupán rossz szokásként tekint a szerencsejáték-függőségre.

A válaszadók 87 százaléka igényelné szakértő segítségét, ha saját hozzátartozója válna függővé, ugyanakkor ötből négyen nem tudtak olyan személyt vagy szervezetet megnevezni, ahová segítségért tudnának fordulni. Mint mondta, a Szerencsejáték Zrt. eddig is többféle intézkedést tett a függőség kezelésével kapcsolatban. Példaként említette az internetes játékoknál az önkizáró funkciót, az új játékok bevezetésénél végzett kockázatelemzést, és a Maradjon játék-weboldalt. Hozzátette: a kutatás azonban rávilágított arra, hogy az emberek igénylik a személyes segítséget, ezért a segélyszervezet és a Szerencsejáték Zrt. úgy döntött, információs pontokat hoznak létre az országban.

Lehel László, az Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója elmondta: 2012 óta működnek együtt a Szerencsejáték Zrt.-vel az iskolásoknak szervezett "Játék határokkal" elnevezésű programban. A vállalattal egyre szélesedő, erősödő kapcsolatot tartanak fenn, ennek eredményeként jelennek meg hét városban (Budapest, Miskolc, Debrecen, Szolnok, Orosháza, Sopron, Kaposvár) az új, információs szolgáltatással, ahol a szerencsejáték-függők tájékozódhatnak a probléma kezelésében kompetens intézményekről, szervezetekről, ellátóhelyekről. Úgy fogalmazott, ez is az esélyteremtést, a segélyszervezet egyik fontos elvét valósítja meg.

Figeczki Tamás, az Ökumenikus Segélyszervezet munkatársa elmondta: intézményrendszerükre alapozva hozták létre az információs pontokat, ahol az érintettek és szakemberek közötti közvetítést végzik. Az információs pontokhoz névtelenül lehet fordulni, az elérhetőségeket a www.segelyszervezet.hu/jatek-hatarokkal oldalon tették közzé.

(forrás: MTI)
Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
hirdetés