Nem attól lesz jó a magyar egészségügy, hogy rengeteg kórházi ágya van
Nem a műtő vagy az ágy a szűk keresztmetszet az egészségügyben, fejtette ki a Portfolio-nak Újlaki Ákos, a Boston Consulting Group partnere.
Mint a lap írja, fel kell tenni azt a kérdést, hogy jó-e az, ha minden második sarkon van egy kórház Magyarországon, de nem mindegyik tölti be a funkcióját. Nem a műtő vagy az ágy a szűk keresztmetszet az egészségügyben, hanem az orvosok és ápolók száma, olvasható az interjúban.
A globális tanácsadó (amely korábban a Belügyminisztériumnak készített átfogó javaslatot az egészségügyi rendszer átalakításáról) szakembere arról is beszélt, hogy az egészségügyi kormányzat által az elmúlt hónapokban elindított átalakítási kísérlet jó irány, szerinte inkább arról lehetne vitatkozni, hogy miért nem csinálják mindezt gyorsabban. Azt ugyanakkor elismerte, hogy minden átalakítás sikeressége a társadalmi elfogadottságán múlik és ha a lakosság nem fogja a változásokat támogatni, akkor ez is elbukhat, mint minden korábbi hasonló próbálkozás.
A szakember szerint a kórházak esetében nagyon fontos a minimumfeltételek meghatározása, de legalább ennyire meghatározó szempontnak kellene lennie a minimum esetszámnak. Várakozása szerint a magánegészségügyi ellátás a jelenlegi kilátások mellett platózni fog.
Az interjút ITT olvashatja