hirdetés
2025. február. 04., kedd - Ráhel, Csenge.
hirdetés

Minimális beavatkozással gyógyítanak rákos betegeket

Az onkointervenciós részleg a Semmelweis Egyetem tudásközpontja, ahol minden, Európában jelenleg elérhető minimálinvazív eljárást alkalmaznak. A daganatokat tűszúrás méretű lyukakon át kezelik, mondta el az InfoRádióban Deák Pál Ákos radiológus szakorvos.

"Vagy éren keresztül, az artériába bevezetett vékony csövek segítségével keressük fel azt az eret, ami táplálja a daganatot, ennek megszüntetjük a vérellátását, ez lehet az egyik cél. A másik pedig a hőkezelés, amikor egy vékony tűvel, egy elektródával vagy egy antennával vagy kritikus hőmérsékletre melegítjük fel a daganatot felépítő sejteket, vagy kritikus hőmérsékletre hűtjük le, így szintén roncsolódik a daganatsejtek szövete" – ecsetelte.

A Semmelweis Egyetem onkointervenciós részlegének vezetője hangsúlyozta: szigorú szakmai követelménye van annak, hogy mely szervben hány daganat milyen elhelyezkedése esetén lehet ezeket a kezelési módokat alkalmazni.

A vesedaganatos betegek közül egy speciális indikációs kört képeznek azok a betegek, akiknél az egyik vese hiányzik. Ilyen esetben, hogy a másik vesét ne kelljen eltávolítani és esetleg a beteg ne kerüljön tartósan dialízisre, a megmaradt veséjében lévő daganat kezelésére nagy valószínűséggel ilyen minimálinvazív eljárást fognak választani. De a májdaganatra, valamint a vastagbéldaganat áttéteinek a kezelése is megtörténhet ezekkel a módszerekkel.

A Semmelweis Egyetem onkointervenciós részlegére az onkoteamek ajánlására érkeznek a betegek. Deák Pál Ákos szerint a betegeknek érdemes figyelniük arra, hogy az onkoteam szakvéleményéből az intervenciós radiológus véleménye se maradjon ki, hiszen ez is szükséges a minimálinvazív terápiákhoz.

A teljes információ hanganyaggal

(forrás: InfoRádió)
Olvasói vélemény: 0,0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
hirdetés