Itt az állam egyetemi delegáltjainak listája (FRISSÍTVE: jelöltek és választottak...)
Februártól megalakulnak az új állami kontrolltestületek, a konzisztóriumok a felsőoktatási intézményekben. A kormány honlapján nyilvánosságra hozták a kormány által delegált tagok névsorát.
Palkovics László felsőoktatási államtitkár a minap emlékeztetett a konzisztóriumok előzetes egyetértése szükséges lesz az intézményfejlesztési tervek, az éves költségvetés, a vagyongazdálkodási terv elfogadásához. Az egyes kérdésekben a végső döntést továbbra is a szenátus hozza meg, de csak akkor kerülhet elé egy-egy téma, ha az egyeztetés megtörtént.
A testület tagja a rektor és a kancellár, három tagot pedig az oktatásért felelős miniszter delegál az intézmény gazdasági-társadalmi környezete, az intézmény és a hallgatói önkormányzat javaslatára. A tagok megbízatása öt évre szól, újraválaszthatók és társadalmi munkában végzik a tevékenységüket.
Palkovics László akkor azt is jelezte: az intézményi jelöléseket 95 százalékban a miniszter elfogadta, és nagyon nagy arányban a hallgatói jelöléseket is jóváhagyta. A konzisztóriumi tagok iránt a szakértelem és a tapasztalat az elvárás. Ezeknek a testületeknek a fenntartó olyan jogköröket ad át, amelyeket maga nem biztos, hogy jól meg tudna ítélni - jegyezte meg.
A most nyilvánosságra hozott lista szerint a Semmelweis Egyetem konzisztóriumának delegált-jelöltjei, közöttük kiemelve a miniszter három választottja:
- Dr. Csányi Sándor (OTP, jelölte az egyetem)
- Dr. Dénes Tamás
- Dr. Járai Zsigmond
- Dr. Lőrincz Márton Ákos
- Dr. Mátrai Zoltán Tamás
- Dr. Nobilis Márton Pál (Nemzeti Kommunikációs Hivatal, jelölte a hallgatói önkormányzat)
- Dr. Papp Magor
- Dr. Vizi E. Szilveszter
- Prof. Dr. Nagy Zoltán (Országos Idegtudományi Intézet, jelölte a helyi önkormányzat)
Az egyetemekre jelöltek teljes névsora itt érhető el. A miniszter által választott delegáltak listája pedig itt.