Hárommilliárd a vidéki orvosképzés támogatására
Hárommilliárdot hagyott jóvá a kormány a vidéki orvosegyetemek valamint a tudományos akadémia oktatásfejlesztő együttműködésére.
- Vannak orvosok, akik már jelelnek a beteggel
- Húsz betegség – ahogy még nem látták
- Pécsett terjesztik, Szegeden tévedésnek tartják
- Mire jó szétszedni az egyetemeket?
- Ragaszkodnak egyetemeikhez a klinikák
- Kockázat nélkül szúrhatnak a hallgatók
- Orvosképzés: Semmelweis és Debrecen a csúcson
- Az orvostanhallgatók keletre mennek
- Magyarország jó, mert boncolni is többet lehet
Az 57/2014-es Magyar Közlönyben megjelent 1263/2014. (IV. 22.) kormányhatározat határozat hagyja jóvá „Az élettudományi-klinikai felsőoktatás gyakorlatorientált és hallgatóbarát korszerűsítése a vidéki képzőhelyek nemzetközi versenyképességének erősítésére” című projekt támogatását.
Az egészségipar fejlesztése meghatározó jelentőségű a hazai versenyképesség és nemzetgazdasági teljesítmény tekintetében – indokol a határozat melléklete. – Ezt kívánja támogatni a Pécsi Tudományegyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Magyar Tudományos Akadémia, a Szegedi Biológiai Kutatóközpont és a Debreceni Egyetem összefogásával megvalósuló élettudományi-klinikai együttműködés, amelynek célja olyan szervezet- és képzésfejlesztési intézkedések végrehajtása, amelyek alkalmazkodnak a munkaerő-piaci igényekhez, a társadalmi és szakmai elvárásokhoz, valamint elősegítik az orvosképzés nemzetközi piaci pozíciójának megerősödését – olvasható a Magyar Közlönyben.