hirdetés
2024. november. 22., péntek - Cecília.

Betegeket toboroznak a praxisoknak Somogyban

Arra kérik a települések lakóit, jelentkezzenek be a háziorvoshoz, hogy meglegyen az 1200-as kártyaszám, derül ki a Sonline írásából.

Pár év múlva megszűnhetnek azok a háziorvosi praxisok, amelyekben a doktoroknak nincs legalább 1200 betegkártyájuk. Több somogyi településen arra kérik a lakosokat, hogy jelentkezzenek be a helyi orvoshoz, hogy a jövőben is minden nap egészségügyi ellátáshoz juthassanak – írja a Sonline.

Egy felhívást tettek közzé a buzsáki lakosok között a napokban. Arra kérik őket, hogy betegkártyájukat a településen dolgozó háziorvoshoz adják le, ugyanis az egészségügyi törvény módosítása miatt, ha a praxisban nem érik el az 1200-as kártyaszámot, akkor beolvasztják azt egy másikba.

– Összesen 1575 buzsáki lakcímkártyával rendelkezőről tudunk, közülük mindösszesen 930-an jelentkeztek be a helyi háziorvosi praxisba – mondta el Kara Lajos polgármester. Hozzátette: a buzsáki praxisban szakképzett belgyógyász orvos és ápoló látja el a betegeket, nemcsak felnőtteket, hanem gyermekeket is, ez azt jelenti, hogy nem kell messze utazni a gyermekorvosi ellátás igénybevételéért.

– A 2022 decemberében elfogadott egészségügyi törvény módosítása értelmében az 1200 kártyánál kisebb háziorvosi körzeteket összeolvasztják más környékbeli praxisokkal, hogy megoldják az orvoshiányt, illetve ezzel biztosítják a költségtakarékosságot. Kara Lajos hozzátette: településüket is érintheti a körzethatár-­módosítás, így kevesebbet tud majd háziorvosuk helyben rendelni.

Az 1160 lakosú Hetes községben viszont több mint 1500 kártyát adtak le a betegek a helyi háziorvosnak. Pavelka Béla polgármester elmondta: tapasztalt, nagy munkabírású háziorvosuk miatt sokan járnak át a környékbeli településekről is Hetesre, ahol több mint harminc éve gyógyítja a betegeket. – A doktor már közel jár a nyugdíjkorhatárhoz – mondta el a polgármester. – Bízunk benne, hogy ha egészségügyi állapota engedi, akkor marad még nálunk.

(forrás: Sonline)

Könyveink