Az elhunyt egészségügyi dolgozók szinte mindegyikének volt krónikus alapbetegsége
Az összes igazolt fertőzött mindössze 2 százaléka egészségügyi dolgozó, a jelenlegi aktív fertőzöttek 0,6 százaléka, írja az ATV honlapja.
- Az eredmények kedvező tendenciát mutatnak, de...
- 1893 új fertőzött és 107 halott Magyarországon
- Uniós járványügyi intézkedéseket összefoglaló mobilalkalmazás
- Hollandiában rendkívüli intézkedések lépnek érvénybe
- A férfibetegek esélye háromszoros az intenzív kezelésre
- Szolnokon emelkedik a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja a szennyvízben
A Magyar Orvosi Kamara honlapján szereplő adatok tanúsága szerint eddig 34 egészségügyi dolgozó vesztette életét koronavírus-fertőzésben. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) az ATV Híradójának azt írta: bár a koronavírus-járvány az utóbbi évtizedek legnagyobb kihívása elé állította az egészségügyet, Magyarországon a betegellátás biztosított, mindenkinek jut kórházi ágy és ellátás az orvosaink és nővéreink megfeszített munkájának köszönhetően.
Jelenleg 78 kijelölt kórházban kezelnek koronavírus-gyanús, vagy fertőzött betegeket országszerte. A kijelölt kórházakban a helyi betegszámokhoz igazodik az egészségügyi dolgozók száma, és ez folyamatosan változik. A terhelés egyenletesebbé tételéért olyan jelzőrendszer működik az intézményekben, amely napi szinten jelzi, hol van szükség további ellátó személyzetre. Az egészségügyi ellátást a növekvő betegszámmal együtt járó többletfeladatok mellett is biztonságos mederben tartjuk – részletezte a tárca.
Magyarországon a járvány kezdete óta összes igazolt fertőzött mindössze 2 százaléka egészségügyi dolgozó, a jelenlegi aktív fertőzöttek 0,6 százaléka, az elhunyt egészségügyi dolgozók szinte mindegyike rendelkezett krónikus alapbetegséggel – írta az EMMI.