A munka véd és gyógyít
A betegségmegelőzés egy hatásos, ráadásul jövedelmező lehetőségére hívja fel a figyelmet egy brit tanulmány.
A nyugdíjba vonulás megrendíti az egészséget, a depresszióra 40 százalékkal jobban hajlamosít az azonos korú, még dolgozókhoz képest - olvasható egy brit tanulmányban.
A brit gazdaságkutató intézet felmérése szerint mind a szellemi-lelki, mind a fizikai egészség megsínyli a nyugdíjazást. A nyugalomba vonulás után közvetlenül ugyan még javul is az illető egészségi állapota, ám hosszabb távon egyértelműen romlik. Amellett, hogy a depresszió 40 százalékkal, a fizikai betegségek 60 százalékkal fenyegetik jobban a már nem dolgozókat a hasonló korú dolgozókhoz képest, és ez igaz mind a férfiakra, mind a nőkre.
A tanulmány szerzői szerint a brit kormánynak segítenie kellene abban, hogy az emberek magasabb életkorukig dolgozhassanak és meg kellene emelnie a nyugdíjkorhatárt, nem pedig erősen ösztönözni pénzügyileg, hogy mielőbb kivonuljanak a munkaerőpiacról. Hozzáteszik, hogy nem kellene okvetlenül teljes munkaidőben foglakoztatni az időseket.
Nagy-Britanniában jelenleg csaknem egymillió 65 év feletti dolgozik, soha még ilyen sokan nem kerülték el, hogy nyugdíjba vonuljanak. A korkedvezményes nyugdíj lehetőségével élők száma tavaly 90 ezerrel csökkent – idézte a The Daily Telegraph című brit lapot az MTI.