A Tokiói Egyetem kutatói egy génszerkesztésre használt módszert alkalmaztak a rákos sejtek elleni küzdelemben, közli az Egészségkalauz.
A GyártásTrend szerint a mesterséges bőröket eddig „lapra szerelték”, azaz a hártyákat csak sík lapban tudták felvinni a sérült testrészre.
A NeurotechEU-n bemutatott neurotechnológiai kutatások és eredmények lehetőséget adnak újabb együttműködésekre a DE szakemberei számára.
Az Alzheimer-kórhoz hasonló szürkeállomány-csökkenéssel járó folyamatok zajlanak a túlsúlyos felnőttek agyában – írja a 24.hu.
A mesterséges intelligencián alapuló megoldás megreformálja a gerincgyógyászati diagnosztikai folyamatot, javítva a betegellátás minőségét.
Az autizmus spektrumzavarral (ASD) élő emberek intenzívebben élhetik meg a fájdalmat, mint a neurotipikus személyek – írja a 24.hu.
Kutatók azt vizsgálták, hogy szemben az eddigi sztereotípiákkal, miszerint az evészavarok döntően a tehetősebb családban élő lányokat érintik, fiúknál milyen szociális tényezők válthatják ki a betegséget.
Génmanipulált baktériummal támadnák meg a betegek életét veszélyeztető multirezisztens Pseudomonas baktériumokat, írja az Origo.
Az influenzavírusok kiemelt pandémiás kockázatát az okozza, hogy a legtöbb kórokozónál könnyebben váltanak gazdafajt, írja a Qubit.
Kiderült, hogy az egészséges magzat valójában steril, szervezetében nincsenek jelen baktériumok – írja a Magyar Nemzet.
A légzés automatikus működés, egyesek szerint mégis érdemes nagyobb tudatossággal végezni ezt is.