Az epilepszia komplex gondozása számunkra szerencsére mindennapos gyakorlat. Egy komplex teamben dolgozunk, amelynek tagjai a neurológusok mellett gyógypedagógusok, pszichológusok és neuropszichológusok. Közhelyszámba megy az a maimonidészi mondás, hogy mi nem a betegséget, hanem a beteget kezeljük, aki szenved tőle. Mégis fontos kiemelni, különösen egy olyan komplex, a fejlődésre, és ezen belül a személyiségfejlődésre ható betegség esetén, mint az epilepszia.
Az E-HIPI modell képes megbecsülni a kétéves progressziómentes túlélés (PFS) esélyét, és segítséget nyújt a személyre szabott kezelési tervek kidolgozásában.
Miközben ők nap mint nap mások gyógyításáért fáradoznak, a saját egészségük megóvására gyakran nem marad elegendő idejük és energiájuk. Ezen a helyzeten szeretne változtatni az Aktív Kórházak egészségfejlesztő program.
A kormányzat februárban széleskörű kampányba kezdett az orvosi átlagbérről, teleplakátolva az országot azzal az állítással, hogy havi 2 millió forint feletti az orvosok átlagbére, közli az orvosi kamara.
A közjogi méltóságok egészségi állapota nemcsak politikai kérdés. Dr. Hegedűs Zsolt, a MOK Etikai Kollégiumának korábbi elnöke az eLitMed.hu-n mutatja be a jogi és etikai vetületeket.
A stroke világszerte népbetegség, és a hosszú távú fogyatékosság vezető oka, így kiemelt jelentősége van a minél korábban elkezdett, hatékony rehabilitációnak. A rehabilitáció célja a betegek funkcionális képességeinek helyreállítása és a fogyatékosság mértékének csökkentése.
Az interszex állapotokkal összefüggésben napjainkban mind egyéni, mind társadalmi szinten jelentős tudáshiány, illetve az információk téves értelmezése figyelhető meg, közli az elitmed.hu.
Az Indexnek nyilatkozó szakember szerint nem a rendszer összeomlásáról, hanem a működés határainak tudatosításáról és az állami, illetve magánszolgáltatások funkcionális összehangolásáról kellene beszélnünk.