A koffein fogyasztásától nem romlik a fülzúgás, elhagyása pedig nem javít rajta – állapították meg brit kutatók.
Az International Journal of Audiology januári számában megjelent tanulmány szerzői kis létszámú, 66 fős vizsgálatban tesztelték a koffeinfogyasztás összefüggését a fülzúgással.
A fülzúgásra panaszkodó páciensek sokszor kapják orvosuktól azt a tanácsot, hogy mondjanak le a koffeint tartalmazó italokról, így a kávéról, teáról, üdítőkről. A vizsgálatban részt vevő önkéntesek legalább napi 150 milligramm koffeint fogyasztottak, ez három adag átlagos presszókávénak felel meg.
A csoport egyik felénél a 30 napos vizsgálatban fokozatosan csökkentették italuk koffeintartalmát, másik felénél először megvonták, majd fokozatosan növelték. Az önkéntesek természetesen nem tudták, melyik csoportba tartoznak. A Bristoli Egyetem kutatói megállapították, hogy a páciensek fülzúgását nem befolyásolta a magukhoz vett koffein mennyisége. A koffeinmegvonás ráadásul fejfájást, hányingert, ingerlékenységet okozott rövid távon.
Egy megfigyeléses vizsgálat szerint a magas koleszterinszintű, sztatinokat szedő felnőtteknél jelentősen nagyobb lehet a glaukóma kialakulásának kockázata, írja az OTSZ Online.
Bár tartós fogyást és ideális testsúlyt életmódváltással a legnehezebb elérni, szakemberek szerint mégis ez a kívánatos módszer, már csak azért is, mert ez jár a legkevesebb szövődménnyel.
In this book we invite the reader to take a few steps into the “multiverse” of 12-step fellowship recovery cultures. These fellowships exist in many different...
Ebben a sorsfordító korszakban mit jelentett az amerikai pszichoanalitikusok kezdeményezésére 1938-ban létrehozott szervezet, az Emergency Committee on...