A koffein fogyasztásától nem romlik a fülzúgás, elhagyása pedig nem javít rajta – állapították meg brit kutatók.
Az International Journal of Audiology januári számában megjelent tanulmány szerzői kis létszámú, 66 fős vizsgálatban tesztelték a koffeinfogyasztás összefüggését a fülzúgással.
A fülzúgásra panaszkodó páciensek sokszor kapják orvosuktól azt a tanácsot, hogy mondjanak le a koffeint tartalmazó italokról, így a kávéról, teáról, üdítőkről. A vizsgálatban részt vevő önkéntesek legalább napi 150 milligramm koffeint fogyasztottak, ez három adag átlagos presszókávénak felel meg.
A csoport egyik felénél a 30 napos vizsgálatban fokozatosan csökkentették italuk koffeintartalmát, másik felénél először megvonták, majd fokozatosan növelték. Az önkéntesek természetesen nem tudták, melyik csoportba tartoznak. A Bristoli Egyetem kutatói megállapították, hogy a páciensek fülzúgását nem befolyásolta a magukhoz vett koffein mennyisége. A koffeinmegvonás ráadásul fejfájást, hányingert, ingerlékenységet okozott rövid távon.
Joachim Frank biofizikus, Tim Hunt biokémikus és Dan Shechtman kémikus mellett több neves kutatóval is találkozhatnak a Nemzeti Tudósképző Akadémia növendékei vasárnaptól Szegeden.
A Sleep Health folyóiratban február 26-án jelent meg a Central Queensland University, Appleton Institute for Behavioural Science kutatóinak cikke, amelyben azt a kérdést járták körül, hogy a szexuális aktivitás milyen hatással van az alvásra.
"Elakadt a táplálkozás útvesztőjében? Ez a kézikönyv segít a fiataloknak, kezdő háziasszonyoknak, babás családoknak és mindenkinek, aki szeretteinek,...
Dr. Szabó Sándor, a Magyar Gyógyszerészi Kamara örökös, tiszteletbeli elnöke a 70. születésnapjára állította össze a kamara elmúlt 20 évének történetét...