A koffein fogyasztásától nem romlik a fülzúgás, elhagyása pedig nem javít rajta – állapították meg brit kutatók.
Az International Journal of Audiology januári számában megjelent tanulmány szerzői kis létszámú, 66 fős vizsgálatban tesztelték a koffeinfogyasztás összefüggését a fülzúgással.
A fülzúgásra panaszkodó páciensek sokszor kapják orvosuktól azt a tanácsot, hogy mondjanak le a koffeint tartalmazó italokról, így a kávéról, teáról, üdítőkről. A vizsgálatban részt vevő önkéntesek legalább napi 150 milligramm koffeint fogyasztottak, ez három adag átlagos presszókávénak felel meg.
A csoport egyik felénél a 30 napos vizsgálatban fokozatosan csökkentették italuk koffeintartalmát, másik felénél először megvonták, majd fokozatosan növelték. Az önkéntesek természetesen nem tudták, melyik csoportba tartoznak. A Bristoli Egyetem kutatói megállapították, hogy a páciensek fülzúgását nem befolyásolta a magukhoz vett koffein mennyisége. A koffeinmegvonás ráadásul fejfájást, hányingert, ingerlékenységet okozott rövid távon.
Ez a könyv Rudas János harmadik műve a csoportokról. Aki korábban tanulta és gyakorolta az önismereti, személyiségfejlesztési, emberierőforrásfejlesztési...
Popovics Péter a családjával együtt 10 évet élt Japánban, és Yokohamában (Fukushimától 180 km-re) élte át a 2011 márciusi történelmi földrengést, melynek következményei gyökeresen megváltoztatták mindannyiuk életét. Az emlékirat egyrészt a szerző gyerekeinek nyújt magyarázatot a család gyökereire, másrészt pedig feldolgozza családjuk azon megpróbáltatásait, melyekre a fukushimai atomerőműbaleset következtében az események sodrása nem adott lehetőséget. A könyv központi része a földrengés napjától számítva napi bontásban mutatja be a katasztrófa kibontakozásával párhuzamosan a velük történteket mindaddig, amíg el nem hagyták Japánt.
Nyelv: magyar...
A bántalmazott gyermekek védelme érdekében kiemelt fontosságú az esetek korai felismerése, a védő intézkedések mielőbbi megtétele. Könyv célja, hogy...